¤ SITD - Stronghold ¤Accession 2003

Ocena:
4

1. Epitome, 2. Laughingstock, 3. Lebensborn, 4. Locked in Syndrom, 5. 2nd Death, 6. Rose-Coloured Skies, 7. Snuff Machinery, 8. Hurt, 9. Venom, 10. Stronghold


Accession Records miał w 2003 kilka naprawdę ciekawych wydawnictw na swoim koncie. Jednym z nich jest "Stronghold" niemieckiej grupy SITD, czyli po mojemu - "Sisters in the Discotheque", a według samych członków grupy - Shadows in the Dark. Mniejsza o drugorzędne wątpliwości natury czysto technicznej ;-)
SITD prezentuje na swoim debiutanckim krążku kawał rozumnej mieszanki popowej elektroniki, industrialnych sampli, mrocznego klimatu i tanecznych, ciężkich rytmów. Wszystko to, czego nie powinno brakować w dobrym, rozumnym i mrocznym EBM.
Ci lubiący VNV Nation już dawno sięgnęli po tę płytę, skuszeni singlami i epkami. Zachęcam również tych którzy twierdzą, że "future pop" musi być bardziej pop, niż future. Tych nie lubiących żadnej wyraźnej melodii w electro-industrialu, jak również tych, którzy na samo słowo EBM dostają wysypki (że to przyciężkawe i zbyt "industrialne") również zachęcam do wysłuchania. Oni wszyscy mogą znaleźć w muzyce SITD coś dla siebie, a to naprawdę rzadkość.
Jeśli coś mnie wciąż (trzeci tydzień) denerwuje to wokalista, który momentami niepotrzebnie obniża poziom tej płyty, śpiewając z zaparciem, czy lepiej - bolesnym zatwardzeniem ;-) Na szczęście robi to rzadko.
PS. Hity z tej płyty chyba wszystkim bywalcom imprez electro-EBM są znane i nie muszę ich wymieniać. Inni chyba nie muszą ich znać.

-- r@ [4 stycznia 2004]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.018 s.