¤ Maps & Diagrams - Polytuft-tech ¤Expanding 2003

Ocena:
4

1. Vacado, 2. Altitude, 3. Frma, 4. Not Here, 5. Grenaulb, 6. Through Me, 7. Lost Mechanichs, 8. 0t.1_6, 9. Sandstore, 10. Breezed, 11. Flex-i, 12. Never Unsure, 13. Find Your Way, 14. Palm-Desk-Lap, 15. Sinking Backwards, 16. Soft Geometry


Nie chce się wierzyć, że jednego roku Tim Martin wypuścił dwie tak różne płyty. Jedną zupełnie przeciętną, pod równie przeciętnym tytułem "Free-time". A drugą rewelacyjną - inteligentną, przejrzystą i urozmaiconą. Trochę w stylu Lackluster, Boards of Canada, Kettel czy wykonawców Neo Ouija Records, ale na swój sposób jeszcze autonomiczną. Nie sądzę by wkrótce wyrobił sobie własny, rozpoznawalny i niepowtarzalny sound jak Autechre, ale idzie w dobrym kierunku. Następna produkcja może naprawdę sporo namieszać w nowej elektronicznej awangardzie, czy jak mówią moi industrialni znajomi - zjaranym i rytmicznym ambiencie ;-)
To jest muzyka przyszłości, choć nie wiem czy się z tego cieszyć czy nie. Bo to jest jednak zupełnie pozbawione uczuć, analogowego ciepła akustycznych instrumentów czy chociażby uroku ludzkiego głosu. Pełna mechanika, pełna elektronika, pełna kontrola. Na szczęście wciąż pełna pozytywnych i uroczych zaskoczeń. Martin opanował sztukę klejenia soczystych dźwięków z niebanalnymi melodiami wyśmienicie, choć zdarzają mu się jeszcze potknięcia i zapożyczenia. Generalnie trzeba się spokojnie rozłożyć na tapczanie, łóżku, sofie, materacu, dywanie, kalimacie czy na trawie i zacząć słuchać. Tyle. Pewnie się spodoba. A na pewno pozwoli zasnąć.
Dla mnie, obok Verbose, Ruxpin, Boy Robot czy Krom, to jedno z objawień Anno Domini 2003. Zakładam też, że może udało mu się to pierwszy i ostatni raz w życiu. Kto wie.

-- r@ [3 lutego 2004]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.023 s.