¤ Chu Ishikawa - Tetsuo - The Iron Man OST ¤1. A Burned Figure, 2. Dinosauroid, 3. Lost, 4. Mausoleum, 5. Megatron, 6. Rana-Porosa, Porosa 1, 7. Rana-Porosa, Porosa 2, 8. Intro, 9. The Sixth Tooth


Film "Tetsuo - The Iron Man" powinien być adresowany głównie do fanów industrialu. Jego fabuła przedstawia historię zemsty na mężczyźnie, który zamiast udzielić pomocy ofierze wypadku samochodowego, wywozi ją do lasu na pewną (a jakże ;-)) śmierć. Poszkodowany okazał się być metalowym fetyszystą i w ramach wendetty zamienia stopniowo swojego niedoszłego kata w cyborga. Należy to rozumieć dosłownie :-). Bohaterowi w rzeczy samej wyrastają blaszane ostrogi i na twarzy zamiast trądziku pojawiają się różne druciki, a to dopiero początek. Podczas tej przemiany reżyser wykazał się na szczęście sporą dozą humoru. Oprócz intrygi również realizacja nawiązuje do estetyki industrialnej. Obraz jest czarno biały, a migające ujęcia często jak z amatorskiej kamery pokazują brud, żelastwo, plamy oleju, rury kanalizacyjne, maszyny, etc.

Ilustrująca to muzyka jest zdominowana przez gęste uderzenia automatu perkusyjnego, nadające jej militarno-rytualne oblicze, wzbogacone samplami. Należałoby ją nazwać electro industrialem co jest trochę mylące bowiem w ogóle nie nadaje się ona na klubowy set. Wszystkie utwory brzmią bardzo surowo i poprzez typowo azjatycką dyscyplinę przypominają rytmiczne hałasy z hali produkcyjnej. Wrażenie to potęgują metaliczne dźwięki i trzaski. Soundtrack powstał piętnaście lat temu i to słychać (nadużywany syntezator). Minusem płyty jest jej sterylność co sprawia, że wszystkie trącące myszką zagrania wyłażą na sam wierzch. Słuchając tej muzyki podczas projekcji, dzięki 'zakłóceniom' wynikającym z toczącej się gwałtownej akcji nabiera ona bardziej wiarygodnego charakteru. Dodatkowym rarytasem w filmie są wojownicze okrzyki wznoszone po japońsku. Całość brzmi naprawdę solidnie i stanowi twardy orzech do zgryzienia nawet dla najwytrwalszych.

-- Truston [7 marca 2004]ostatnie recenzje autora:
Alternative Control - Alternating Current -- [13 października 2010]
Autechre - Move of Ten -- [6 października 2010]
Glass, Phillip - Solo Piano -- [24 marca 2010]
Add N To (X) - Avant Hard -- [16 lutego 2010]
Julian Plenti - Is... Skyscraper -- [11 lutego 2010]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.025 s.