¤ De/Vision - Devolution ¤Drakkar 2003

Ocena:
3

CD 1: 1. Sadness, 2. When the World Disappears, 3. Miss You More, 4. Drifting Sideways, 5. A New Dawn, 6. Far too Deep, 7. Digital Dream, 8. You Say..., 9. Mary Jane, 10. The Day's Not Done; CD 2: 1. Drifting Sideways (T.O.Y.toburger wald mix), 2. Digital Dream (Mesh classic cupboard cut), 3. Sadness (the sad death of mix by John Fryer), 4. The Day's Not Done (Telekommander mix)


Dopiero teraz postanowiłem co nieco napisać o ostatniej płycie Steffena i Thomasa. W międzyczasie wydali już koncertówkę, singiel "I Regret 2003" (z genialnym remiksem VNV Nation!!), a "Devolution" czekało spokojnie na swoje 'pięć minut'.
"Two" mnie rozczarowało, jak tak patrzę z upływu czasu, to trzy-cztery numery tam były dobre, a reszta nijaka, nie tego się spodziewałem po tym co było na "Void" i "Monosex". Więc do "Devolution" z ogromną rezerwą podszedłem i obawami.
Wszystko zaczyna się od "Sadness", świetny numer, z klimatem "voidowym", niepokojącym. Industrial-pop?;) Czyżby De/Vision przeszli na 'mroczną stronę'? Niestety nie, ale nie uprzedzajmy faktów. W każdym razie "Sadness" wspaniały!! Później już emocje opadają, "When the World Disappears", "Miss You More", "Digital Dream" - to dobre utwory, ale za mało tu eksperymentów, zbyt 'wyczyszczone' to wszystko, idealne, jak na "Two" (ten ostatni to w ogóle zbyt 'telewizyjny', a może to Green Court z wokalem Steffena tylko?;-)... Szkoda. Niestety, dalej jest równie 'przewidywalne', niczym De/Vision nie zaskakuje mnie. Jak zawsze super wokal, ale zbyt spokojnie!! Zbyt nastrojowo!! Zasypiam... Obudziłem się dopiero na ostatnim "The Day's Not Done", dobre zakończenie. Czyli mamy 'aż' dwa bardzo dobre utwory, dla których warto mieć tę płytę? Nie, jej nie warto:-(
Jako bonus do limitowanej edycji został dołączony cd z miksami. I tak: miks T.O.Y. (disco-synth-radio-pop;-) - chyba lepszy niż oryginał, ale ponieważ "Drifting Sideways" wyjątkowo (po którymś przesłuchaniu) zaczął mnie irytować, to i miks nie uratuje tego utworu; Mesh - Mesh nie zawodzi, trochę 'smyczków', elementów tak doskonale znanych z muzyki Brytyjczyków i "Digital Dream" staje się hitem; John Fryer - poradził sobie z "Sadness", nie popsuł tego genialnego kawałka, a to już sztuka, a jego remiks jeszcze bardziej czyni ten utwór tak odmiennym od obecnego stylu De/Vision (brutalniejszym;-); i na koniec Telekommander - też dobrze, nie kolejny remiks zrobiony jak najmniejszym nakładem sił, tylko też "burzący" spokojne brzmienie oryginału. "Let's make some noise" - takie hasło przyświecało trzem z czterech remiksujących i bardzo dobrze.
"Devolution" - trzy gwiazdki, płyta z remiksami - cztery gwiazdki. Wychodzi trzy i pół. Daję trzy, bo od De/Vision to ja ciut więcej wymagam, niż tylko ładnych, melodyjnych, (synth)popowych piosenek.

-- mike [9 marca 2004]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje De/Vision:
De/Vision - Best of... -- mike [19 czerwca 2007]
De/Vision - Monosex -- mike [listopad 1999]
De/Vision - Noob -- mike [5 października 2007]
De/Vision - Popgefahr -- mike [29 listopada 2010]
De/Vision - Subkutan -- r@ [24 lutego 2006]
De/Vision - Two -- mike [17 listopada 2001]
De/Vision - Unplugged -- mike [28 sierpnia 2002]
De/Vision - Void -- mike [2000]
De/Vision - Zehn -- mike [9 marca 2004]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.026 s.