¤ Global Goon - Vatican Nitez ¤Rephlex 2002

Ocena:
4.5

1. Business Man, 2. Jerky Dharma, 3. I'm on the 73, 4. Kreem Ballet, 5. Ray Krebs Drives aCar, 6. Stan's Slaves, 7. Crudulus, 8. Drugula, 9. Scott Cronce Is the CEO, 10. Globy Dubes, 11. Champeen of All Americky


Wyśmienita, świetna, wspaniała. Tak właśnie chce mi się nazywać drugi long projektu Global Goon, za którym ukrywa się niejaki Johnny Hawk. "Vatican Nitez" to odskocznia od wszystkiego - a przede wszystkim od generalnego zmęczenia, zblazowania i znudzenia muzyką i światem. Emanuje dźwiękami radości, niezłym kopem, niebanalną estetyką, kompozycyjnym sprytem, a jednocześnie przyjazną użytkownikowi i środowisku elektroniką, łączącą w sobie najlepsze cechy IDM i emo. Jest niesamowicie witalna - pobudza i relaksuje w zależności od potrzeb; tryska prawdziwą fontanną dobrego samopoczucia i humoru, która w okolicy utworu "Kreem Ballet" zwyczajnie eksploduje. W kontekście wydumanych, poskręcanych do bólu kompozycji elektronicznych liderów, Global Goon brzmi jak odświeżający powiew klasyki, duch dawnych wartości i marzeń. Pan Hawk, choć pamięta skąd przyszedł i dokąd podąża, potrafi doskonale bawić się chwilą i swoją pogodą ducha zarazić też słuchaczy. Śmiało można stwierdzić, że "Vatican Nitez" to chwila przerwy w pogoni za coraz to nowszym brzmieniem, a także ucieczka przed codzienną sterroryzowaną rzeczywistością. Jeśli Boards of Canada i Mr. Scruff już nie dają rady, sięgnij po Global Goon:).

Po wysłuchaniu tej płyty czułem zadowolenie z dobrze spożytkowanego czasu, a także quasi-kofeinowy pstryczek-elektryczek. Radość moja o tyle większa, że jest to jedna z tych znakomitych płyt Rephlexu, które przypadają na każde 9 średnich; co ciekawe, na wspaniałym "The Braindance Coincidence" Global Goon wypadł najsłabiej - tym większe zaskoczenie, już się powtarzam, z tego wyśmienitego albumu. Gorąco polecam.

-- eliks [24 marca 2004]ostatnie recenzje autora:
Artefactum - Foxgloves & Bluebells -- [8 marca 2011]
Killing Joke - Absolute Dissent -- [8 grudnia 2010]
Threshold HouseBoys Choir, The - Form Grows Rampant -- [2 grudnia 2010]
Death in June - Peaceful Snow -- [26 listopada 2010]
Strength Through Joy - The Force of Truth & Lies -- [1 września 2010]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.053 s.