¤ Lights of Euphoria - Krieg Gegen die Maschinen ¤Accession 2003

Ocena:
2

1. Vorvort, 2. True Life, 3. Consequence (face yourself), 4. Nothing at All, 5. Interface I, 6. Aggression Pact, 7. Wings of Time, 8. Interface II, 9. Fly to Target (shellshox remix), 10. Shadows Merging, 11. Trapped, 12. Dyskonnect, 13. Interface III, 14. True Life (hecq version), 15. The Firm (mirrorman mix), 16. Show Me Your Tears (Apoptygma Berzerk vs. Industrial Heads rmx), 17. True Life (NamNamBulu remix), 18. Interface IV


True life lalalala… Singiel promujący piąty album Lights of Euphoria jest określany jako "klubowy hymn" i miał całkiem niezłe notowania. Dla mnie to disco. Denerwujący wokal, muzyka trudna w swoim brzmieniu do zaakceptowania. Po wysłuchaniu "True Life" mało dobrego spodziewałem się po "wojnie przeciw maszynom". A przecież trzeci album Torbena - "Fahrenheit" do dziś często gości w discmanie. Zalążki tego, co teraz zwie się "future-pop".
Na "Krieg Gegen die Maschinen" pierwsze, co rzuca się w oczy to bardzo wielu "gości" i innych pomagierów: G. Thomas (Funker Vogt), F. D'Angelo, R. Walterowicz (Endanger), R. Harris (VNV Nation), H. Iversen (NamNamBulu), K. Hartel i M. Fritzsche (Davantage), A. Mather (Aslan Faction). Poza tym Torben "przerabia" utwory Run Level Zero i God Module, a Vlerk z Grendela remiksuje. "Band-Aid" sceny electro/EBM?;-)
I tak pora rozpocząć od tego, co nam "zmajstrował" Harris - tekstowo i wokalnie w "Consequence (face yourself)" - zawód. Dziwnie przesterowany wokal, brak ekspresji w refrenie, muzycznie też żadna rewelacja. We wspomnianym już wcześniej "True Life" na wokalu jest "śpiewak" z Endangera. Nie będę klął, przejdźmy do dalszych "hitów". Na "Nothing at All" wokalnie udziela się Iversen z NamNamBulu. Jak na razie najciekawszy utwór, chociaż przydałoby się trochę "kopa" tej muzyce (bo to future-synth-pop). Takiego jakiego dają członkowie Davantage w "Aggression Pact" - electro/EBM jaki znamy z dokonań tej grupy. Kolejnym nieporozumieniem jest D'Angelo w "Wings of Time". Gotyckie Lights of Euphoria? Nie, dziękuje... Mather z Aslan Faction i Tactical Sekt w "Fly to Forget" trochę "charczy", ale sam utwór, dodatkowo zremiksowany przez Grendela świetnie brzmi. Tylko nie pasuje pod nazwę "Lights of Euphoria", zbyt ostre;-)
"Shadows Merging" to utwór oryginalnie Run Level Zero - oryginał dużo ciekawszy. "Trapped" dużo w końcu radości przyniósł - duch Pouppée Fabrikk i basowego EBM, westchnienia, klimat, jaki uwielbiam. Najlepszy utwór na płycie:-) 'Dyskonnect" to z kolei kompozycja God Module - za dużo "pisków", hałasów jak z jakiejś zabawki dla dziecka - znów oryginał lepszy! I na tym kończy się "normalna" edycja "Krieg Gegen die Maschinen" (jeszcze są instrumentalne "Interface", nic specjalnego). Słabo, ale są jeszcze dodatkowe remiksy w limitowanej edycji. I z nich tylko jeden spodobał się - "True Life" w remiksie NamNamBulu. Trochę uratowali ten utwór, choć to wciąż disco;-)
I po co ci wszyscy "wielcy"? Nie łatwiej było znów zaangażować wokalistę Godheads (bodajże Jimmy Machon) jak na "Fahrenheit"? Niestety, jak to często bywa ilość nie idzie w jakość - najsłabsza płyta Torbena pod tym szyldem.

-- mike [14 kwietnia 2004]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Lights of Euphoria:
Lights of Euphoria - Fahrenheit -- mike [22 maja 2005]
Lights of Euphoria - Gegen den Strom -- mike [2 maja 2005]
Lights of Euphoria - Voices -- r@ [1998]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.017 s.