¤ Blutengel - Demon Kiss ¤Out of Line 2004

Ocena:
1

1. Angels of the Dark, 2. Forever, 3. Silent Tears (for you), 4. In the Distance, 5. Solitary Angel, 6. Love Killer, 7. Senseless Life, 8. Navigator, 9. Stay, 10. Ice Angel, 11. Go to Hell?, 12. Resurrection, 13. Frozen Heart, 14. In My Dreams, 15. Verzweiflung


"Magiczne naleśniki" za sto złotych to jest hit niewątpliwy. Pocałunek demona bądż demoniczny pocałunek przy tym to pestka. Lepiej kupić sobie to specjalne urządzenie w Mango lub TVMarket, niż potem świecić oczami przed znajomymi, że się nie jest trendy! A co to jest ta przysłowiowa stówka? Tyle co nic. A na przykład "magiczne opaski doktora jakiegoś tam"? Tylko za sto dwadzieścia złotych, przecież modnie ubrać się można, poza oczywistymi i niepodważalnymi walorami zdrowotnymi. Tyle kosztuje wersja limitowanego limitu dla limitowanych fanów "pocałunku (limitowanego) demona" (zapewne równie zlimitowanego). A co powiecie na magiczne plastry odchudzające "Ti-Ji"? Wystarczy nakleić plasterek za sto PLN. Taniocha. I znowu jakie trendy, przecież to tajemnica sukcesu i ładnej figury gwiazd kina z Hollywood! ;-). Moim zdaniem Chrisitan Pohl używa Ti-Ji.
I w tym momencie mógłbym tylko dopisać, że najnowsza płyta Blutengela to coś w stylu telezakupów, by sprawić wszystkim poszkodowanym tym kawałkiem plastiku (szczególnie jak ktoś dostał promo), wielką, ogromną, przeolbrzymią frajdę. Wreszcie przeczytają negatywną recenzję i poczują, że ktoś jest znowu zawiedziony jak oni i kolejny raz dał się nabrać, albo jego nabrali. Jednak nie, nie mogę dać tej satysfakcji wszystkim lubiącym kopanie leżącego. Nie znęcam się nad beznadziejnymi przypadkami. To kawałek niemieckiego, muzycznego folkloru i w tych kategoriach to odbieram. A że wielu lubi cepelię? Nic na to nie poradzę. Więcej nic o nich nie napiszę bo i tak będzie, że ich nienawidzę, nierozumiem, niecierpię i nie znam się na muzycznych talentach niemieckiej sceny goth-cepelia.
PS. Ale wkładka do płyty jest po prostu genialna i tego nie mogę odpuścić - Constancja kocha Christiana, Christian dziękuje rodzicom za pomoc w ciężkich chwilach, wszyscy dziękują Opatrzności, kotkowi Steffana Brunnera i mamusi Sonji, za to że wciąż żyją. No i oczywiście pozdrawiają Jolę, Stasia, Marysię, Zenka, Romualda, Eleonorę, VNV Nation, grouppies i oczywiście - Ciebie drogi fanie, za to że kupiłeś a nie ściągnąłeś (za głupotę trzeba płacić, powtarzała moja babcia Tekla)- w tym wypadku naprawdę słono.
Wyglądają przy tym jak postaci wyjęte z bajek braci Grimm, jak dzieciaki z jasełek, które na święta musza przygotować przedstawienie teatralne w swojej podbeskidzkiej Zakółce Dolnej. Choć oczywiste jest, że każdy normalny facet nie może patrzeć obojętnie na damską część tego projektu. Nie może nie doceniać kunsztu wizażystek, makijażystek i choreografów na koncertach.
Ale, ale, hola! Nie szata zdobi muzyka! Muzyka zdobi jego muzyka. No i tu się akurat udało, jest tak samo beznadziejna jak jego szata. Blutengel to modelowy przykład obciachu. Gotycko-elektronicznego obciachu.
PS. Zapraszam wszystkich do Bolkowa na Castle Party, można się będzie przekonać, że to na niemieckiej scenie gotyckiej towar eksportowy numer jeden. Babki dają radę ;-)

-- r@ [29 czerwca 2004]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...inne recenzje Blutengel:
Blutengel - Angel Dust -- r@ [18 października 2002]
Blutengel - Seelenschmerz -- r@ [21 czerwca 2001]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.022 s.