¤ Devine, Richard - Asect:Dsect ¤Schematic / Asphodel
2003

Ocena:
3.5

1. W-carp, 2. Dansk Rap, 3. Floccus, 4. Corina Chirac, 5. Klockner, 6. Flask, 7. Itsuko, 8. Let Mendax, 9. Vo Stream Bas, 10. Rusx Fee, 11. Halicrafter, 12. Captract, 13. Randale


Richard ma już za soba debiut w Warp Records (takie mikrowydawnictwo, o tzw. mikrokultowym mikrocharakterze). Richard ma również za sobą całkiem udaną płytę "Allea mapper". Rysiu nie zbłądził i tym razem. Nie dał się ponieść hip-hopowym wynalazkom w nowej elektronice. Jest wierny pewnej tradycji niewchodzenia między wódkę a zakąskę, czyli nie mieszania awangardowej elektroniki z murzyńską ulicą. Podobnie jak mieszanie jazzu z disco polo nie uchodzi, tak próby łączenia progresywnej elektroniki z hip hopem są dla mnie po prostu fajansiarskie (patrz Prefuse 73, Push Button Objects, etc ). Obliczone na dość ciekawą ułomność ludzi słuchających elektronicznej awangardy, którzy mają podobne zaczadzenie hip hopem jak kiedyś intelektualiści komunizmem. Oczywiście znając proporcje i natężenie, bo ani hip-hop nie jest tak niebezpieczny, ani obecnie komunizm tak popularny.
Wicie towarzysze, rozumicie, elity bratają się z ulicą, artyści z robotnikami, chłopi z gołotą. No ale skoro Andrew Lepper się przebija do mas, ze swoim chamskim zachowaniem, to dlaczego ma się nie przebijać głos ulicy i blokowisk? Przebija się, bo ponoć hip-hop ma duszę, której brakuje muzyce elektronicznej czy industrialnej. A Ryszard, na szczęście, pojechał zdecydowanie po innej skali, nie marnuje swojego talentu. Od pierwszego taktu słychać postindustrialne ciągoty, nowoelektroniczne zacięcie, ambientowe wykształcenie. Facet jest chory, mroczny i niezależny. Idzie trochę w innym kierunku niż Autechre czy Boards of Canada. Ale jego droga ma również sporo chorej, nieustannie pompowanej w nasze uszy, destrukcyjnej muzyki.

-- r@ [29 czerwca 2004]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...inne recenzje Devine, Richard:
Devine, Richard - Aleamapper -- lewy [13 stycznia 2002]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.051 s.