¤ Crüxshadows, The - Ethernaut ¤Dancing Ferret Discs 2003
www.cruxshadows.com

Ocena:
3

1. Into the Ether, 2. Cassandra, 3. Love and Hatred, 4. Flames, 5. The Sentiment Inside, 6. Winterborn (this sacrifice), 7. Untrue, 8. A Stranger Moment, 9. Waiting to Leave, 10. East, 11. Citadel, 12. Afterall


The Crüxshadows grają już niezłe parę lat, a nowa płyta jest kontynuacją ścieżki muzycznej jaką zespół obrał na "Echoes and Artefacts". Mamy beat-y godne muzyki tanecznej, klawisze, smutne skrzypce, gitary i charakterystyczne wokale. Czyli innymi słowy jest lekko i przyjemnie. No i coś co jest bardzo charakterystyczne dla The Crüxshadows: melodyjnie. Podobnie jak z poprzednimi trzema płytami, mamy piosenki, które wpadają w ucho, chodzą po głowie, chce się je śpiewać, gwizdać, nucić. Teksty są typowo gotycko-smutne, ale i nie są niczym wybitnym, ale The Crüxshadows, co bardzo dobrze widać po koncertach, nie jest zespołem artystycznym, a rozrywkowym, więc nie powinno to chyba nikogo razić, kto świadomie sięga po ten zespół.

I to mi się podoba. Nie podoba mi się produkcja. Nie jest zła, ale zdaje się ciutke amatorska. Chodzi konkretnie o sam miks, w którymś po prostu mi coś nie leży. Inną rzeczą jest to, że momentami słuchając się tej płyty ma się wrażenie, że coś tak podobnego do poprzedniej płyty po raz trzeci (nie licząc dwóch epek po drodze, i trzeciej, która ma wyjść w lato 2004) to ciutke za dużo. Zespół się rozwija muzycznie, co słychać po takich kawałkach jak "East" (gdzie można usłyszeć np. kontrabas). No i ostatnia uwaga, typowe czepianie się ;). Podczas ostatniej trasy koncertowej utwór "Winterborn (the sacrifice)" był grany w bardzo miłej wersji, której na tym albumie nie ma, i muszę przyznać, że jak po raz pierwszy tej płyty słuchałem to ta drobnostka trochę mnie zniechęciła. Ale nie jest źle, na pewno warto się tej płycie przyjrzeć.

-- M.Alexander [1 lipca 2004]ostatnie recenzje autora:
KMFDM - WTF?! -- [28 maja 2013]
OhGr - Undeveloped -- [29 grudnia 2011]
Ministry - Rio Grande Blood -- [29 grudnia 2011]
Skinny Puppy - HanDover -- [29 grudnia 2011]
Funker Vogt - Blutzoll -- [14 października 2010]
  więcej...inne recenzje Crüxshadows, The:
Crüxshadows, The - Wishfire -- r@ [18 października 2002]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.021 s.