¤ Lethargy - In-Macula ¤Black Flames Records 2003

Ocena:
4.5

1. The Golden Light, 2. Future Times, 3. Recycle, 4. Emotion, 5. Desert, 6. Rain Drops, 7. Nothing to Hide, 8. Nocturnal Frequencies, 9. She Is in Parties, 10. By Yourself, 11. Alquimid, 12. In-Macula


W Black Flames zrobiło się ostatnio kosmopolitycznie. Poznańska firma wydaje Niemców, Amerykanów, Czechów, a teraz przyszła kolej na zespół z półwyspu Iberyjskiego. Lethargy, bo o tym duecie z Hiszpanii mowa, ma już za sobą debiut płytowy w postaci krążka "Escapa". Niestety, z ręką na sercu przyznaje się nie słyszałem go. Ale jeżeli jest równie ciekawy co "In-Macula", będę musiał zadać sobie trud i poszukać go w "dobrych sklepach muzycznych".

Cóż jest na tym krążku? 68 minut znakomitej muzyki elektronicznej, której nie da się wpasować w chyba żaden z istniejących nurtów. Nie jest to ani electro-industrial, ani też trip-hop, nie jest to także typowa muzyka klubowa. Elementy każdej z tych stylistyk pojawiają się w muzyce Lethargy, na tyle jednak są ze sobą stopione, że ciężko wrzucić duet do którejkolwiek z wymienionych szufladek.

Elementem wyróżniającym Lethargy wśród setek innych zespołów jest charakterystyczne ciepło, a może południowy groove bijący z tych dźwięków. Muzyka kołysze słuchacza, raz szybciej (np. w "Emotion"), raz wolniej (kapitalny "Recycle" z gościnnym udziałem basisty). Przed oczami pojawiają się od razu barwy z okładki: żółć i czerwień. Grają one ze sobą w czasie godziny poświęconej "In-Macula".

Jedyna wpadka to, jak dla mnie, przeróbka "She's in the Parties" Bauhausu (w dodatku przemianowana na "She is in Parties"). Brzmi topornie, brak jej klimatu pozostałych nagrań z "In-Macula". Szkoda trochę, bo mógłby się znaleźć zamiast niego kolejny utwór Lethargy. Pomimo tego małego kiksu polecam.

-- [orwell] [21 lipca 2004]ostatnie recenzje autora:
Nordvargr - Pyrrhula -- [23 grudnia 2008]
Sagittarius - Songs From the Ivory Tower -- [23 grudnia 2008]
Alex Tiuniaev - I Knew Her -- [23 grudnia 2008]
Naevus - Silent Life -- [7 grudnia 2008]
Frozen Faces - Broken Sounds of a Dying Culture -- [7 grudnia 2008]
  więcej...inne recenzje Lethargy:
Lethargy - In-Macula -- mike [30 października 2003]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.026 s.