¤ Angels & Agony - Salvation ¤Out of Line 2003

Ocena:
2

1. Salvation (omega version), 2. Salvation (club mix by Angels & Agony), 3. Salvation (future salvation remix by Clan of Xymox), 4. Destination, 5. Salvation (nerve 2003 remix by Marcus Giltjes / Bobok), 6. Salvation (Decoded Feedback remix), 7. Panta Rhei, 8. Salvation (black dawn remix), 9. Salvation (the salvation chill remix by Chillburn), 10. Deliverance.


Ciężko im będzie nagrać coś, co choć w pewnym stopniu dorówna "Eternity". A może jednak "Avatar" zaskoczy? I zapomnę, że "Salvation" to raczej nieudana epka? Nieudana bo za długa!! Po co tyle wersji tytułowego utworu, po co zabawy w limitowanie nakładu (tysiąc sztuk)? Nie mam oryginału i wcale to mnie nie martwi. "Salvation" to dobry numer, wpadający w ucho (zarówno wersja "omega" jak i 'klubowy miks'), future-popowy pełną gębą, ale daleko w tyle za "Darkness", "Forever", czy też "Don't Be Afraid". Z remiksów to tak naprawdę spodobał mi się ten autorstwa Clan of Xymox. Spodobał się, to ciut mało powiedziane. Ja pierd... cóż za fantastyczna rzecz!!! Ronny Moorings wprowadził trochę mroczniejszej atmosfery, zachowując jednak cały czas future-popowy klimat. Ta wersja tym się jednak różni od tych autorstwa Angels & Agony i innych, że 'prowadzi' mnie przez całą swoją długość, te synth-popowe klawisze, świetny wokal - brawo dla Ronny'ego za zrobienie z 'dobrego numeru' fantastycznego remiksu.
Reszta remiksów - nudne, a już za nieporozumienie uznaje wersje autorstwa Chillburn - gitara a la Nine Inch Nails, jakaś analogowa melodia, brakuje jeszcze wersji 'a capella'. Pozostałe trzy nowe utwory - żadna rewelacja, może jeszcze "Destination" da się polubić, ale jest za spokojnie, a Panta Rhei" i "Deliverance" to instrumentalne formy.
Generalnie: spory zawód i raczej obawa, niż nadzieja związana z "Avatarem". A może tak poradzić się R. Harris'a?;-) Polecam wersje Clan of Xymox oczywiście, no i może jeszcze którąś (do wyboru) z dwóch pierwszych.

-- mike [24 lipca 2004]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Angels & Agony:
Angels & Agony - Unison -- vigoslugbait [21 lutego 2007]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.018 s.