¤ Alaska Highway - Attitudes of a Difficult Mind ¤Negative Gain 2003

Ocena:
4

1. Weep With Me, 2. Intelligence War, 3. Butterfly in a Glass Jar, 4. Hell Bound Heart, 5. Radio Prague, 6. Who Can You..., 7. Lust for Your Body, 8. Deceiver, 9. Fatal Resistance, 10. I Believe, 11. Even Angels Have to Die, 12. Seen to Run, 13. Definitions, 14. Warmth, 15. Darkness in My Eyes, 16. Weep With Me (mishikawa club mix)


Zupełnie niepostrzeżenie przemknął ten debiut. Może tak nie do końca debiut, bo Anthony i Moose wydali wcześniej własnymi siłami koncertówkę "Reddevillive" oraz trzy dema ("Ideas on Postcard" - 1998, "Butterfly in China" - 1996 i "Attitudes of a Difficult Mind" - 1994). Napiszę tak: dawno nie słyszałem albumu synth-popowego, który dałby mi tyle radości ze słuchania i nie znużył. Non stop coś ciekawego się dzieje, to nie 'ambitna' muzyka znana np. z 'dokonań' SPOCK. To cholernie różnorodny stylistycznie synth-pop, z naleciałościami gotyckimi, EBMowymi, new romantic... Ostatnie płyty De/Vision to syf w porównaniu do Alaska Highway. Zawsze podobały mi się starsze produkcje Red Flag, tutaj też czuję podobny klimat. Zwraca uwagę pokaźna ilość utworów, płodny ten duet jest;)
Po pierwszym przesłuchaniu zakochałem się w "Weep With Me", który zachwyca wokalem i muzyka, która nasuwa mi skojarzenia z Covenant'em (czasy "Dreams of a Cryotank") - no po prostu 'hicior' jakich mało ostatnio! Poza tym świetny jest agresywniejszy, beatowy "Intelligence War" i jeszcze jedna 'parkietówka' - "Darkness in My Eyes". Po dłuższym obcowaniu spodobała mi się cała płyta. Są trochę zbyt nastrojowe momenty jak dla mnie - "Warmth" i "Even Angels Have to Die", ale nawet te 'przytulańce' nie psują ogólnego wrażenia. Jedna z najciekawszych synth-popowych płyt ostatnimi czasy. I jak widać można stworzyć na tym polu jeszcze coś ciekawego i nowatorskiego.

-- mike [25 sierpnia 2004]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.043 s.