¤ Garden of Delight - Apocryphal Moments ¤Trisol 2004
DVD+CD set

Ocena:
5

DVD: 1. Infernal Psalms, 2. Pentagrams Burning, 3. Levitation, 4. Shared Creation, 5. From the Ashes of Angels, 6. Wintercoffin, 7. Astral Traveller, 8. Northern Skies, 9. Exorial, 10. High Empress, 11. Agony, 12. Angelwhore, 13. You Have Been Here Before, 14. Levitation (video clip), 15. Northern Skies (video clip); CD: 1. Levitation (idra rabba), 2. Shemyaza (idra sulta), 3. Holy Seat, 4. Beyond the Shadows, 5. Agony (live), 6. High Empress (live), 7. From the Ashes of Angels (live), 8. Dead Sea Scrolls (live video)


Dużo by można pisać na temat tego wydawnictwa, ale może na początek dwa słowa: absolutny killer. Co do koncertu w formacie DVD to jest nim zapis występu grupy w klubie La Laiterie w Strasburgu we Francji. Zawsze powtarzałem, że prostota (nie mylić z prostactwem) ma większe szanse, niż robienie czegoś na siłę. I tak jest w przypadku tego koncertu, który jest zrobiony przy pomocy niewielkich i prostych środków. Kilka kamer, światła i dym, a przede wszystkim mroczna i tajemnicza atmosfera, jaka powstaje podczas koncertów tego zespołu- to powód dla którego warto obejrzeć ten materiał. Wspomnę jeszcze, że koncert ten kojarzy mi się z występami grupy Fields of the Nephilim, której muzyka wyznaczyła ścieżkę, jaką podąża właśnie zespół Garden of Delight. Oglądając ten koncert przenosimy się w starożytną krainę Sumerów, z której aż żal wracać.
Sam koncert zawiera głównie mieszankę utworów z ostatnich czterech albumów, a najstarszym kawałkiem jest "Shared Creation" pochodzący z płyty "Sargonid Seal" z roku 1993. Artaud i spółka nie pozwalają nam się nudzić podczas oglądania grając na przemian szybsze ("Exorial", "Levitation", "High Empress") i wolniejsze ("Astral Traveller", "From the Ashes of Angels") utwory, dlatego też czas szybko mija i zanim się obejrzymy koncert się kończy wspaniałym, mrocznym "You Have Been Here Before", który zostawia po sobie nieziemskie wrażenie. Na zakończenie pozostaje nam obejrzenie kapitalnego, zrealizowanego w konwencji czarno-białej teledysku "Levitation" oraz klipu koncertowego "Northern Skies".
Firma Trisol wydała tę płytę w limitowanej wersji wraz z dodatkową płytą CD oraz plakatem. Na dysku drugim znajdziemy utwory zamieszczone wcześniej na minialbumach w zmienionych wersjach ("Levitation"," Shemyaza"), a także nie wydany wcześniej nigdzie utwór "Holy Seat" i kilka kawałków z koncertów. Na końcu płyty umieszczono koncertowe video w wersji mpeg "Dead Sea Scrolls".

Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić czytelników do sięgnięcia po to wydawnictwo i życzyć miłych wrażeń podczas słuchania i oglądania.

-- wolf242 [18 października 2004]ostatnie recenzje autora:
Eden Synthetic Corps - Breathing Salt -- [11 maja 2013]
Autodafeh - Blackout Scenario -- [14 kwietnia 2013]
Wieże Fabryk - Cel i Światło -- [10 kwietnia 2013]
Klinik - Eat Your Heart Out -- [2 kwietnia 2013]
Vomito Negro - Fall of an Empire -- [29 marca 2013]
  więcej...inne recenzje Garden of Delight:
Garden of Delight - Apocryphal II: the Faithful -- wolf242 [2 września 2004]
Garden of Delight - Lutherion -- wolf242 [15 sierpnia 2005]
Garden of Delight - Lutherion 2.0 -- wolf242 [12 marca 2006]
Garden of Delight - Lutherion III -- wolf242 [11 marca 2007]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.016 s.