¤ Bodycall - Somatic Turn ¤demo 2003

Ocena:
4

1. We Are the Crowd, 2. Hate Me, 3. On & On, 4. You & Me, 5. Bodycall Again, 6. Minor Immortality, 7. Fools Paradise, 8. Dancing in the Dark, 9. Beyond Control, 10. Disciples of Hedone, 11. You & Me (club version)


Z tą polską sceną electro/EBM nie jest tak źle. Tzn. nie jest tragicznie;) W sieci dostępne są już dema Egoist i Controlled Collapse, nadal można ściągnąć demo właśnie Bodycall (już nie wysyłają). W Alfa Matrix wkrótce wyjdzie debiutancki album Agonised by Love (ok, to trochę inna muzyka, ale chcę podkreślić ogromny sukces tej grupy!), zapowiadany jest też VSI w Pandailectric. Jeszcze na pewno czekają nas jakieś niespodzianki.
Bodycall dla mnie jest sporą niespodzianką in plus. Demo, którego jakość (jak to zwykle bywa w demówkach) pozostawia trochę do życzenia od początku dostarczyło wiele przyjemności przy odsłuchu. Taki EBM jaki lubię: melodyjny, cholernie beatowy, ze świetnym wokalem (Wojciech Małecki). Zarzut: za dużo takich 'plastykowych' klawiszów, zbyt synth-popowych ("On & On"!!! - świetnie wokal wypada, ale muzyka, blee...) Jednak to demo charakteryzuje się wyjątkowo 'równością' - każdy utwór różni się od poprzedniego, nie ma tu monotonii, człowiek ani na chwilę nie ma ochoty przełączyć na następny utwór, albo (co gorsza) całkowicie wyłączyć. "Fools Paradise", "We Are the Crowd", "Bodycall Again" to wszystko świetne numery, które nie brzmią jak 24 inne grupy wydawane na Zachodzie.
Zlikwidować 'organki', poprawić jakość, zostawić wokal, wydać to w Out of Line i patrzeć na DAC jak pozycję numer 1 okupuje polski Bodycall... Rozmarzyłem się, ale może kiedyś? Życzę tego tej grupie!!

-- mike [19 listopada 2004]


bardziej aktualna - 'harshowa' odsłona Bodycallostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.