¤ Cabaret - Electric Chair Song ¤demo 2004

Ocena:
4

1. Electric Chair Song (single mix), 2. Electric Chair Song (220 volt of electric noise mix), 3. Every Home Is Wired, 4. Electric Chair Song (electric end of nothing mix)


Szukacie czegoś dobrego do puszczenia 'w towarzystwie', czegoś czym zaskoczycie, czegoś co 'modnie' brzmi, w dodatku pochodzącego z Polski? Proponuje Cabaret, polskie trio działające już od kilku lat. Wcześniej wydali epkę "Nicole" (kto wie jak to zdobyć, niech da znać), w czerwcu udostępnili w sieci opisywany singiel, a w przyszłym roku ukaże się album "Homophobia", który to na pewno kupię.
Bardzo relaksująca muzyka (chociaż to tylko cztery utwory). "Single mix" jest kompozycją, która wpada w ucho od razu - niespieszna, lekko trip-hopowa, z towarzyszącą cały czas perkusją i szepczącym wokalem Jarka Pawlika. Chemical Brothers po polsku;-) "220 volt of electric noise mix" już ma znacznie szybsze tempo, lekko transowe, nadal bardzo przyjazne i nie trącające kiczem i komerchą;-) "Every Home Is Wired", to już tylko fortepian i bardzo dobry wokal, nastrój zmienia się na bardzo melancholijny - pamiętajmy, że to cały czas Polska gra, gdzie rządzi Mandaryna i Doda 'Elektroda' (dobra, przesadziłem, rządzi Krawczyk od 40 lat i Peja z Liberem) - poziom światowy. I na koniec "electric end of nothing" tytułowego kawałka - znów trochę ponurawo jest, niespokojnie i znów to bardzo wciąga!
Muzyka, jakiej na co dzień nie słucham, która trudno mi porównywać do innych rzeczy, ale na pewno warta szerszej uwagi. O tym projekcie jeszcze nie raz usłyszymy. Elektroniczna muzyka (nie dla ciała;-), którą należy poznać (tym bardziej, ze dostępna za darmo).

-- mike [19 listopada 2004]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Cabaret:
Cabaret Voltaire - Kora! Kora! Kora! -- Pawel Gzyl [13 maja 2009]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.017 s.