¤ Erase Errata - At Crystal Palace ¤Blast First 2003

1. Driving Test, 2. Ca Viewing, 3. Go To Sleep, 4. Retreat! The Most Familiar, 5. Surprise, It's Easter, 6. Lets Be Active c/o Club Hott, 7. Flippy Flop, 8. Owls, 9. Ease On Over, 10. The White Horse Is Bucking, 11. A Thief Detests the Criminal Elements of the Ruling Class, 12. Harvester, 13. Matter No Medley


Stara gwardia noise rocka powoli odchodzi albo już odeszła do lamusa, a na zmianę warty bez kompleksów stawiły się kobiety. I w ten sposób pop noisem rządzi teraz Karen (Yeah Yeah Yeahs), a bezpańskim hc noisem zaopiekowała się czwórka dziewcząt z Erase Errata. Trudno złożyć im hołd za odkrywczość czy szczególny kunszt, ale kopniak w genitalia okazuje się skuteczniejszym od zauroczenia sposobem egzekwowania niemych wyrazów uniżonego szacunku dla płci pięknej. Z wrodzoną skromnością zauważam, że w mundurku hc noise mojej igły jest paniom idealnie do twarzy. Wpisaną weń arogancję tonują elementy konfekcji ska. Na szczęście nie jest tak figlarnie, by komuś wpadł do głowy pomysł porwania partnerki(-a) do oberka. Wprost przeciwnie, a "Surprise It's Easter" oraz "The White Horse Is Bucking" to kwintesencja wąskich poszukiwań metody ofensywy, nie narażającej na szwank zabawy płynącej ze spontanicznej gry. Damski kwartet udanie konkuruje z pięcioma równie młodymi kolegami z zachodniego wybrzeża Stanów, hałasującymi pod szyldem Black Eyes. O pokątne mariaże brzmienia i stylu obu grup nietrudno, chociażby za sprawą akcentowanej warstwy rytmicznej oraz podobnie wysoko zestrojonej gitary. Panienki jednak noszą się bardziej klasycznie i na pewno łatwiej oraz przyjemniej się ich słucha, niż wydzierających się wniebogłosy chłopaków.

Podniecał się Erase Errata Thurston, podnieca się też Truston. Ale trochę mniej. Każdy powinien osobiście obadać ślady obcasów coraz wyraźniej i częściej pojawiające się na noisowej scenie.

-- Truston [20 listopada 2004]ostatnie recenzje autora:
Alternative Control - Alternating Current -- [13 października 2010]
Autechre - Move of Ten -- [6 października 2010]
Glass, Phillip - Solo Piano -- [24 marca 2010]
Add N To (X) - Avant Hard -- [16 lutego 2010]
Julian Plenti - Is... Skyscraper -- [11 lutego 2010]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.04 s.