¤ V-1 / Cold Fusion - Prince de la Mort / Libertine ¤Beast of Prey 2004
strona www

1. Prolog, 2. Attaqe, Detruits, 3. Saisis Faust, 4. Strach, 5. Des Lacs du Sang, 6. Epilog, 7. Revolution, 8. Legion Act I, 9. Excommunication, 10. Libertine, 11. Cathedral, 12. Legion Act II, 13. Is Dead, 14. Mirror of Soul, 16. Kriegsmarine


Na tej wyprzedanej już ponoć płycie spotykają się dwa różne projekty i dwa odmienne podejścia do muzyki. V-1 nie wychodzi specjalnie przed szereg, koncentrując się na gotyckiej interpretacji ambientu. Daje to całkiem niezły efekt, bo utwory konstruowane są z wyczuciem i kreują ezoteryczną atmosferę. Mimo kilku słabszych momentów, materiał oceniłbym wysoko, gdyby nie jeden niestety nachalny szczegół. Partie mówione, bo o nich mowa, potrafią tu zepsuć najbardziej misterną kompozycje i są nawet nie tyle za głośne, co po prostu zbędne. Wielka szkoda, bo większość materiał jest dobra i nie rozumiem po co było powielać nieco infantylne gotyckie schematy "straszenia" odbiorcy zachrypniętymi głosami. Jeśli już mam słuchać wokalu, to wolę gościa z Deutsch Nepal, ale on ponoć śpiewa tylko po pijaku.
Za drugą część płyty odpowiedzialne jest pomorskie Cold Fusion, które po raz kolejny serwuje mieszankę stylów w ramach tradycyjnej dla tego projektu tematyki. Atmosfera II Wojny Światowej to tutaj przede wszystkim masa sampli, wśród których dominują fragmenty starych nagrań, przemówień, komunikatów radiowych czy wystrzełów. To wszystko zostało wprawnie wmontowane w ambientowe pasaże i elektroniczne pętle. Wszystkie nagrania są zresztą mocno nasycone elektroniką, co przywodzi nieco skojarzenie z twórczością Allerseelen. Najbardziej zaskakuje przy tym utwór z galopującym, EBMowym rytmem, którego nie powstydziłby się Feindflug. Materiał robi wrażenie z założenia niespójnego stylistycznie, bo jest to po prostu zbiór pomysłów realizowanych w sposób niezależny. Większość wątków brzmi jednak obiecująco i należy życzyć muzykowi ich rozwinięcia na kolejnych płytach.

-- lewy [29 grudnia 2004]ostatnie recenzje autora:
Galerie Schallschutz - Montauk Projekt -- [13 lutego 2006]
Bad Sector & Tomasso Lisa - Reset/Rebis Periferiche -- [13 lutego 2006]
Grey Wolves, The - Division -- [13 lutego 2006]
Squaremeter - Frozen Spark -- [13 lutego 2006]
Sunao Inami - An Impulse of Acoustic -- [13 lutego 2006]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.011 s.