¤ Agonised by Love - All of White Horizons ¤Alfa Matrix / Alchera Visions 2005

Ocena:
4.5

1. After Dark (she came), 2. Silent War, 3. My Sweet November, 4. More Love - More Suffer, 5. Frozen in Me, 6. Little Ghost, 7. Just Perfect Sin, 8. Cover My World, 9. Soul's Humility, 10. Close Behind You, 11. All of White Horizons, 12. Silent War (Rotersand mix), 13. My Sweet November (Neikka RMP mix), 14. Frozen in Me (Hungry Lucy mix)


Ostatnio dużo słucham dwóch polskich grup. Obydwie zaczynają się na "A", ale na tym kończą się podobieństwa. Pierwsza to legenda znana z hitów "Peron łez" i "Dziewczyna z klubu disco", troszkę już zapomniana, ale już niedługo znów będzie można się nią i innymi delektować. Tak, oczywiście chodzi o Akcent, absolutny mój faworyt jeśli chodzi o disco-polo. Po dominacji 'człowieka z kupą złomu' na gębie i hip-hop-polo przyjdzie czas, aż Bayer Full, Skaner, Maxell i inni triumfalnie powrócą...

Drugą grupą jest Agonised by Love. Czyli Rafał Tomaszczuk (wokal) i Mariusz Gryciuk (klawisze). Polski dark wave na najwyższym poziomie! Bez ściemniania na wstępie, bez krzty przesady stwierdzam, że ta płyta to wspaniała rzecz! I nawet jak ktoś pomyśli: "no tak, dostał pewnie płytę do recenzji, to musi napisać cos dobrego, bo następnej już nie przyślą", to ja mu na to: g... prawda! Z tego wszystkiego co wydaje się jako 'dark wave', to ja mogę posłuchać tylko Deine Lakaien, Dioramy i Diary of Dreams (Hates'a w minimalnych ilościach, bo mnie męczy). A Agonised by Love nie nuży, ani na chwilę.

Bo mamy tu zróżnicowaną muzykę - taneczne, szybkie, electro-niczne, a zarazem tak melancholijnie dark wave'owe "Silent War" i "My Sweet November"; następnie kilka wolniejszych kompozycji, ale pełnych takiego... uroku? Chyba właściwe słowo. Świetny wokal, klimat niespełnionej, smutnej miłości, wołanie o pomoc, wspomnienia z przeszłości (teksty wielkie na mnie wrażenie zrobiły, może i trochę naiwne chwilami, ale czyż uczucia nie bywają naiwne?;-). Przyspieszamy przy "Cover My World", to już prawie future-pop z wokalem R. Smith'a (The Cure):-) Jednym z moich 'faworytów' jest "Soul's Humility" - świetna ballada, z fortepianem - idealny utwór na dzisiejsze popołudnie (13 stycznia 2005 roku, tego dnia w Ostrowie Wlkp. popołudniu padał bardziej odpowiedni dla listopada deszcz, na zewnątrz było szaro, ponuro i trzeba było iść na piwo, żeby nie popaść w jakiś dziwny nastrój - "rape my mind, do what you want, never let me go away, pass the bridge where the eyes can meet your angels look"). Jeszcze nie spadłem na ziemię, a tu już duet kolejny raz mile mnie zaskoczył poprzez "Close Behind You" - "I don't exist without you!" - dramatycznie przejmująco ten utwór brzmi! Co jak co, ale klimat to Agonised by Love umieją wytworzyć. I teraz taka zabawa: jak brzmi wokal Rafała? Raz jak wspomniany już Smith, innym razem jak A. Hates, czasem podobny do wokalu Final Selection, innymi słowy: świetny!
I jeszcze obowiązkowe remiksy. Rotersand - bardzo dobry, na parkiet wyśmienity. Neikka RPM i Hungry Lucy - trochę słabiej, wolę 'oryginały'.

Dodajmy do tego świetną oprawę graficzną, profesjonalizm w 100 %, wydanie płyty w renomowanej już Alfa Matrix i wychodzi, że mamy oto bardzo udany debiut, którego ja np. nie spodziewałem się. Panowie - brawo! Jednak to był swego rodzaju zaszczyt opisanie tej płytki;-)

-- mike [14 stycznia 2005]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Agonised by Love:
Agonised by Love - All of White Horizons -- b@rt [19 marca 2005]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.011 s.