¤ God Machine, The - Scenes from the Second Storey ¤Fiction 1993

Ocena:
5

1. Dream Machine, 2. She Said, 3. The Blind Man, 4. I've Seen the Man, 5. The Desert Song, 6. Home, 7. It's All Over, 8. Temptation, 9. Out, 10. Ego, 11. Seven, 12. Purity, 13. The Piano Song


The God Machine to zespół, który nie zdobył dużej popularności chociaż w sumie o taką nie zabiegał. Istotne natomiast jest to, że album o którym piszę według mojej opini należy do najbardziej niedocenionych w latach 90-tych i nie tylko. Dlatego postanowiłem o nim przypomnieć i napisać kilka słów.
Gdy słucham tej płyty myślę sobie jak wiele traci na tym ktoś kto nie zna tej muzyki i nie miał z nią żadnej styczności. Klimat jaki zawiera ten krążek przedstawia to co działo się na początku lat 80-tych tylko, że podano go w bardziej nowoczesnej i wyrazistej formie. Na mnie największe wrażenie robią ostre i agresywne ataki gitar, które pojawiają się nagle, nie wiadomo skąd zaprzeczając temu, że przed chwilą było delikatnie i spokojnie. Właśnie takie kontrasty towarzyszą nam przez cały, prawie 79-cio minutowy niesamowity album. Ciekawostką jest, że płyta została wydana w wytwórni Fiction, którą doskonale znamy z wydawnictw grupy The Cure a jeden z utworów na płycie zatytułowany "Purity" mógłby z powodzeniem znaleźć się na którymś z albumów The Cure i z pewnością sam R. Smith nie powstydziłby się takiej kompozycji. Płyta ta powstała w okresie gdy na świecie nurtem przewodnim był grunge, lecz na szczęście z kierunkiem tym ma niewiele wspólnego o czym świadczy wszechobecny i bardzo specyficzny brytyjski klimat.
Niestety ale grupa The God Machine już nie istnieje. Pozostawiła po sobie dwa kapitalne albumy (o tym drugim zatytułowanym "One Laugh A Place Of Dying" napiszę innym razem), które dla mnie są bardzo wyjątkowe i zajmują szczególne miejsce w mojej płytotece, a które chciałbym bardzo serdecznie zarekomendować czytelnikom PI.

-- wolf242 [23 stycznia 2005]ostatnie recenzje autora:
Eden Synthetic Corps - Breathing Salt -- [11 maja 2013]
Autodafeh - Blackout Scenario -- [14 kwietnia 2013]
Wieże Fabryk - Cel i Światło -- [10 kwietnia 2013]
Klinik - Eat Your Heart Out -- [2 kwietnia 2013]
Vomito Negro - Fall of an Empire -- [29 marca 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.