¤ Deine Lakaien - Acoustic ¤Chrom rec 1995

1. Love Me to the End, 2. Lonely, 3. Down, Down, Down, 4. Mindmachine, 5. Nobody's Wounded, 6. Mirror Men, 7. Walk to the Moon, 8. Wasted Years, 9. 2nd Sun, 10. Don't Wake Me up, 11. Follow Me, 12. Madiel, 13. Dark Star, 14. Traitors, 15. Resurrection Machine


Zgadzam się, jestem za (a nawet przeciw), że mężczyźni to taki rodzaj człowieka, któremu bliżej do autyzmu. Przebadano, sprawdzono i udowodniono, że nasz gatunek w gruncie rzeczy choruje na autyzm w całej rozciągłości, choć jedni mężczyźni bardziej a inni mniej. Choroba umysłu. Nie bardzo wiem na czym polega, poza tym że powstaje w wieku płodowym, ale przecież nie o to chodzi.
Tak, tak, mężczyźni to zdecydowanie przereklamowany model. Pijaństwo, gwałty, morderstwa, agresja czy choćby przyziemne zbieractwo to w większości męskie dominium. Do tej pory wydawało mi się pozytywną cechą, że mężczyźni zazwyczaj coś kolekcjonują. Znaczki, płyty, kobiety, gołębie, pieniądze, samochody etc. To zdecydowanie męska cecha. I cóż? Okazało się, że to niedobrze, bez sensu, nikomu to nie służy, społecznie szkodliwe, to jakieś chore klimaty. Pragmatyzm kobiecy teraz zdecydowanie jest trendy, więc jakieś szczególne przypadki chorej męskiej pasji zbierania są niestety passe.

Więc wystarczy się pogodzić z tym, że powoli odchodzimy do lamusa historii, że zabierają nam nasze zabawki, że wkrótce będziemy dodatkiem na bankietach, takim 'króliczkiem Playgirla' (ci ekskluzywni), albo modelem na wybiegu (ci z lepszych agencji), a w najgorszym wypadku - gospodyniem domowym Renaty Beger, fryzjerem Dody Elektrody, albo asystentem społecznym posłanki z LPR. Perspektywa raczej mało ciekawa, ale może dzięki temu jakiś skurwysyn nie będzie nagrywał na wideo i publikował w sieci jak podrzyna gardło niewiernemu, paru debili chemicznie wykastrują za pedofilię, innych posadzą na lata za katowanie dzieciaków, a gwałt będzie ciężej traktowany niż teraz.
Nie wiem jaki będzie świat rządzony w większym stopniu przez kobiety, nie wiem czy będzie lepszy, sprawiedliwszy i dostatniejszy. Wiem, że będzie spokojniejszy.

Moim zdaniem trzeba zbierać te swoje płyty, książki, filmy, cdromy, pliki, zdjęcia, kobiety, małżeństwa, porażki, rozczarowania bez względu na koszty. Bo co nam pozostaje? Ja mam jeszcze ze sobą właśnie te stosy płyt, cdromów, minidisków - kupionych, nagranych, przegranych. Stosy emocji, nieprzespanych nocy, tysiące muzycznych odkryć i rozczarowań. Stosy plastiku, które kiedyś ktoś i tak wywali na śmietnik, w najlepszym wypadku sprzeda hurtem na aukcji online.

Ja mam w swojej kolekcji taką genialną płytę jak "Acoustic" grupy Deine Lakaien. Wydana przed 10 laty do tej pory stanowi dla mnie esencję, model i wizytówkę talentu Ernsta Horna i Aleksandra Veljanova. Jest zupełnie inna od dokonań tej grupy, pokazuje jak wyśmienitym instrumentalistą jest Horn, jak ciekawym wokalistą jest Veljanov. Pokazuje, że mając talent można grać swoje elektroniczne i rozbudowane utwory jedynie przy pomocy głosu i pianina. Ci co byli w 2004 w Bolkowie, wiedzą o co chodzi. I zapewniam, że nie jest to tylko zwykła gra na pianinie i nie jest to zwykły śpiew.

I tak naprawdę to o tym miałem pisać, bo dla takich płyt warto grzebać się w tym całym muzycznym second handzie. Jeśli macie w sobie choć odrobinę romantyzmu to wam się spodoba. Gwarantuję. Ale jeśli na same słowa romantyzm i melancholia pojawia się u was uśmieszek i drwiny to nie radzę sięgać po tę płytę. Szkoda czasu.

PS. Więcej o "Acoustic" znajdziecie chociażby w recenzji Mike'a i na: www.caladan.art.pl/recenzje_sc.php?id=772

-- r@ [28 stycznia 2005]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...inne recenzje Deine Lakaien:
Deine Lakaien & Die Neue Philharmonie Frankfurt - 20 Years of Electronic Avantgarde -- wolf242 [2 września 2007]
Deine Lakaien - Acoustic -- mike [1 lipca 2002]
Deine Lakaien - April Skies -- mike [18 września 2005]
Deine Lakaien - April Skies -- r@ [15 kwietnia 2005]
Deine Lakaien - Indicator -- M.Alexander [14 października 2010]
Deine Lakaien - Indicator -- vigoslugbait [25 października 2010]
Deine Lakaien - Kasmodiah -- mike [lipiec 2000]
Deine Lakaien - Kasmodiah -- r@ [9 grudnia 1999]
Deine Lakaien - Live in Concert 2002 -- M.Alexander [9 grudnia 2003]
Deine Lakaien - White Lies -- r@ [9 stycznia 2002]
Deine Lakaien - Winter Fish Testosterone -- mr hermeticum [15 października 2004]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.018 s.