¤ Punto Omega - Punto Omega ¤Matrix Cube 2004

Ocena:
3.5

CD 1: 1. Marcha Hacia el Punto Omega, 2. Punto Omega, 3. Guerra en los Cielos, 4. La Caída, 5. Mundo de Robots (feat. Cenobita), 6. El Laberinto, 7. La Fusión (feat. L'ame Immortelle), 8. Tempestades de Cambio, 9. Peregrino de los Tiempos, 10. Realidad Virtual; CD 2: 1. Punto Omega (L'ame Immortelle remix), 2. Guerra en los Cielos (Jesus Complex remix), 3. Punto Omega (Lights of Euphoria remix), 4. Guerra en los Cielos (Davantage remix), 5. Punto Omega (Run Level Zero remix), 6. El Laberinto (Grendel remix), 7. Punto Omega (Z Prochek remix), 8. El Laberinto (Sero Overdose remix), 9. Guerra en los Cielos (Angels & Agony remix), 10. Punto Omega (The Retrosic remix), 11. Mundo de Robots (Nuclear Noise remix)


Hen, z kraju, gdzie króluje tango, są ponoć najlepsze na świecie befsztyki i gdzie futbol, to druga religia państwowa, pochodzi Punto Omega. Argentyńskie electro? Chyba są na tym polu pierwsi... Po tym jak ogromny zawód sprawili mi Hocico (odwołuję wszystko, co napisałem w swojej recenzji o "Wrack & Ruin" - ta płyta jest nudna!!!) Punto Omega dostarczyli mi wielu pozytywnych wrażeń z zakresu 'harsh electro'. Pilgrim i Viator jak na debiut świetnie dali sobie radę, a że względem wykonawców z kręgu 'harsh electro' i tym podobne mam ogromne oczekiwania, tym większy szacunek dla nich.
Intro czyli "Marcha Hacia el Punto Omega" to majstersztyk. Krótkie, wzniosłe, podgrzewające atmosferę dudami i bębnami, ale to dopiero początek. "Punto Omega" to tzw. hit, potężne brzmienie, szybki beat, zsamplowana gitarowa, przesterowany 'na modłę' Hocico wokal, świetna melodia w refrenie. Jak dla mnie lepsze np. od Amduscii:-) Po chwili spowolnienia klimatu ("Guerra en los Cielas") znów mamy ukazane możliwości duetu w temacie 'krótka forma muzyczna' ("La Caida"), a następnie kolejny bardzo dobry numer - "Mundo de Robots" z gościnnym udziałem na wokalu Claus'a Bity z Cenobity. Oni i tak wszyscy tak samo śpiewają (czytaj: niewyraźnie;-), więc ani mi to nie przeszkadza, ani specjalnie uszczęśliwia. A sam utwór przypomina w brzmieniu God Module. "El Laberinto" to znów kolejny utwór, pod którym Erk i Racso nie powstydziliby się podpisać. REWELACJA! W "La Fusion" na wokalu pojawia się Thomas Rainier z L'ame Immortelle i tak też podobnie do twórczości tej grupy brzmi ten utwór. Jedyny raz na płycie mamy kawałek tekstu w języku angielskim, a nie hiszpańskim. Szybsze krążenie krwi powoduje jeszcze ostatni "Realidad Virtual", z podobnie jak w "Punto Omega" 'przecinającą' gitarą. Płyta jak na debiut dobra, na pewno lepsza od ostatnich dokonań Hocico, czy też Cenobity.
Dodatkowo mamy jeszcze płytę z remiksami. Remiksują sami znani, cenieni w świecie electro/EBM wykonawcy. A jednak przynosi ona rozczarowanie. Wszystko brzmi tak wtórnie, monotonnie, nie ma polotu, świeżego spojrzenia na utwór, czego wymagam w remiksach. Jedyny, który przypadł mi do gustu, to ten w wykonaniu Angels & Agony - pomimo przesterowanego do granic wokalu. Retrosic, Run Level Zero, Lights of Euphoria i caa reszta - nudna!

Byłyby spokojnie cztery gwiazdki, gdyby zupełnie niepotrzebna druga płyta. A oceniamy całokształt przecież:-) Spokojnie jednak polecam fanom szybkiego beatu i 'diabelskiego' wokalu.

-- mike [4 lutego 2005]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.013 s.