¤ Egoist - Breaking Moment ¤Demo 2004

Ocena:
3

1. Product, 2. Fallen, 3. Melting Point (harsh vox), 4. Equalization, 5. Century of Sorrow, 6. Memory of the Past (re-construction mix by Egoist)


Łódź ma pecha, tak napisałem w recenzji "Humanization" projektu Controlled Collapse. Łódź jednak powoli staje się miastem również mrocznej elektroniki. Imprezy, koncerty, dj'e, portale muzyczne i wreszcie najważniejsze - muzycy. Jednym z nich jest Kuba Włodarski występujący pod pseudonimem Egoist. Człowiek najwyraźniej zakochany w twórczości Billa Leeba (Front Line Assembly, Delerium, Cyberaktif, Intermix, etc). Nie ukrywa tego, zresztą każdy kto przesłucha to demo od początku będzie wiedział, że tak jest w istocie i tu żadnej ściemy nie ma. Jednak to tak do końca nie jest wierna kopia czy bierne naśladownictwo. Pomysły Leeb'a, instrumentarium, specyficzne dźwięki czy filmowe sample są punktem wyjścia. Potem autor trochę poszukuje, stara się rozwinąć własne pomysły. I czasami zaskakująco dobrze mu się to udaje. Chyba najlepsze wrażenie robi piąty utwór "Century of Sorrow'. Niestety nie zawsze ma tyle inwencji co w tym numerze, to też muszę uczciwie przyznać.
Ta muzyka jest mocno inspirowana dokonaniami Leeb'a, zamykając oczy można się naprawdę pomylić. Ostatnie nagranie "Memory of the Past" jest bardzo udanym remiksem utworu Controlled Collapse, który moim zdaniem po destrukcji Egoista, jest ciekawszy niż jego oryginalna, wokalna wersja na demo CC - "Humanization".
Myślę, że czas teraz na uwolnienie się spod tyranii Leeb'a, poszerzenie horyzontów i więcej twórczej inwencji, bo utwory na "Breaking Moment" niestety dość szybko się nudzą. Egoista potrafi tworzyć melodie i budować kompozycje - to już wiem. Musi mnie jeszcze przekonać do tego, że ma charakter, własne wizje i talent do ich realizacji.
PS. Koniecznośćdla fanów twórczości Billa Leeb'a, tu można ją zamówić:
sub_human@epf.pl

-- r@ [25 lutego 2005]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.016 s.