¤ C.H. District - Slides ¤M-Tronic 2005

strona www

Ocena:
4.5

1. Tiot, 2. Tintype, 3. Pictureman, 4. Conclude, 5. Grannyquaized, 6. Nuletter, 7. Glossy, 8. Small Beam, 9. Dummy, 10. To Be an Adapter, 11. High-Quality Results, 12. Slideness, 13. From + to - (Telemetrik remix), 14. Tiot (Dither remix), 15. M-Bizzler 4Shizzler (Kero remix), 16. Wilda Pharmacy (Diakof remix)


Dopiero niedawno miałem okazję przekonać się jak C.H. District brzmi na żywo, przy okazji festiwalu Maschinengeshrei w Poznaniu. W moim odczuciu był to najmocniejszy punkt programu tegoż wydarzenia. Żal tylko, że cześć widzów wolała rozmawiać niż oglądać występ rodzimego reprezentanta awangardowej elektroniki spod znaku IDM czy digital punch.

Post Industry od początku kibicuje Mirkowi Matyasikowi, więc nie będę się wysylał na rozbudowane wprowadzenia. Przypomnę tylko, ze "Slides" to szósta autorska płyta C.H. District, a pierwsza pełnowymiarowa (bo wcześniej był split z Duusterem) w barwach francuskiego labela M-Tronic. Zwarta, przemyślana i dopracowana w każdym szczególe, począwszy od okładki autorstwa Marcina Łojka z Ibsen Design, aż po samą zawartość muzyczną. Mocno zróżnicowaną, bo mamy tutaj zgrzytliwy, mający coś z ducha dokonań póżnego Autechre "Tiot" i melodyjne fragmenty w postaci kapitalnego "Dummy" czy "Pictureman". Siedem dłuższych kompozycji połączonych jest ze sobą krótkimi interludiami, co czyni całość jeszcze bardziej spójną.

Dla mnie największym plusem tej płyty jest jej niezwykła kompatybilność z moimi zmiennymi nastrojami w czasie dnia. Dobrze mi się jej słucha przy porannej kawie (bo jest na tyle lekkostrawna i, powiedzmy, wpadająca w ucho - choć nie brzmi to w kontekście tej muzyki dobrze), w czasie popołudniowej pracy przed ekranem monitora (wprowadza w subtelny trans, a kolejne kompozycje miękko się przenikają), ale też i wieczorem, kiedy już mogę całkowicie oddać swoje myśli dżwiękom. Nie jest więc to idm-owy muzak niosący za sobą pustkę emocjonalną, ani też postindustrial będący niestrawną alternatywą dla awangardy. Wyważony? Nie przerysowany? Tak, nie jest to forma górująca nad treścią, ale pozycja zachowująca balans pomiędzy jednym a drugim. Niczym obrazek narysowany piórkiem skradzionym z okładki płyty.

Kto już ma "Slides" ten o tym wie, a kto jeszcze nie ma, niech szybko nadrabia straty. A jeśli jeszcze komuś mało, to powiem, że plytka wzbogacona jest o cztery remiksy, które wybitne nie są, ale nie zaniżają też maksymalnie poziomu całości, oraz zagadkowe wideo stworzone wraz z teatrem Suka Off. Tyle rzeczy na raz... Wstyd się nie skusić!!!

P.S. 4 i 1/2 gwiazdki, bo wiem, że Mirek Matyasik jeszcze nas w przyszłości zaskoczy. Czekam na to 'coś', czymkolwiek to będzie.

-- [orwell] [10 czerwca 2005]ostatnie recenzje autora:
Nordvargr - Pyrrhula -- [23 grudnia 2008]
Sagittarius - Songs From the Ivory Tower -- [23 grudnia 2008]
Alex Tiuniaev - I Knew Her -- [23 grudnia 2008]
Naevus - Silent Life -- [7 grudnia 2008]
Frozen Faces - Broken Sounds of a Dying Culture -- [7 grudnia 2008]
  więcej...inne recenzje C.H. District:
C.H. District - Continuance -- r@ [27 czerwca 2002]
C.H. District - Pneuma-ti-coi -- r@ [18 kwietnia 2001]
C.H. District - Slides -- r@ [7 kwietnia 2005]
C.H. District / Duuster - Chemical Elements 1.0 -- [orwell] [10 czerwca 2005]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.012 s.