¤ Minerve - Breathing Avenues ¤Pandailectric 2004

Ocena:
2.5

1. Antimatter, 2. Clear, 3. ReMind, 4. Suffocate, 5. Interlude, 6. Falling, 7. Afraid of Myself, 8. Merge, 9. Escape, 10. High Pitched Emotions, 11. Epilog


Pierwsze 23 sekundy rozpoczynającego ten album "Antimatter" niesamowite - basowy EBM w stylu Ionic Vision. Stety, niestety Minerve to nie jest kolejna kapela old-skool, tylko synth-popowa. Daniel Wollatz i Mathias Thurk mają jeden atut - jest to ich debiut. I jeśli rozpatruję to jako fan synth-popu (którego tak do końca nie jestem ostatnimi czasy), to debiut jest całkiem udany. Z drugiej strony tu nie ma nic nowego. To wszystko znamy z dokonań Camouflage ("Clear" - choć bardziej future niż synth), Mesh ("Suffocate") i Colony 5 (dość sporo tu podobieństw, choćby "High Pitched Emotions"). Płytka ta zebrała dość dobre oceny, większość recenzji miała ciepły wydźwięk. Mnie Minerve troszkę nudzi, chociaż "High Pitched Emotions" to fajny kawałek na imprezkę (ale to future-pop...). Na pewno wyróżnia się (i nie tylko przez ten cudowny wstęp, ale też przez break-beatowy klimat) wspomniany już "Antimatter". No i Minerve zdążyli już nagrać utwór - klasyk (nie wiem jak to się im udało, ale gratulacje!) - "Falling" jest po prostu cudowny, a refren 'chwyta za serce' od razu! Właśnie "Falling" każe mi wierzyć w ten duet (który poprzez dwa koncerty w Polsce zdążył już zaskarbić sobie spore grono fanów).
PS: na stronie grupy jest do ściągnięcia epka "Different Perspectives" z remiksami "Falling", "High Pitched Emotions" i "Clear".

-- mike [24 czerwca 2005]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.014 s.