¤ 6a2a9 – Piece of Something ¤Demo 2005
6a2a9

1. Noisex, 2. Chaos, 3. Sax in Your Face, 4. Sax (paranoia remix), 5. Pieces of Dreams Real Illusions, 6. Dead Generation, 7. Xenomorph the Dead End Factory, 8. Unknown Gateway


Muzyka elektroniczna, wbrew pozorom, zaczyna się w Polsce powoli rozwijać. Przede wszystkim dzięki tańszym technologiom, które umożliwiają już za kilka tysięcy złotych zakupienie całkiem znośnego sprzętu do aranżacji, edycji, nagrywania i masteringu. Po drugie jest internet; wszystko to czego nie usłyszysz w mediach, massmediach, megamediach usłyszeć możesz w sieci. Jeśli oczywiście nie jesteś tak leniwy, że chce ci się jeszcze poszukać...
Dostaję coraz więcej płyt demo, na których polscy wykonawcy próbują się ułożyć ze swoimi komputerami, wygenerować coś więcej niż stabilne melodyjki czy swojskie klimaty a la Vangelis. Kombinują, tną, nagrywają, wysyłają. Widzę postęp więc nie załamuję rąk.
Ten młody wykonawca, który kryje się za tą dziwną nazwą 6a2a9 (nawiedzony satanista poinformował mnie, że to przecież słowo satan) gra równie dziwnie (dla równie nawiedzonych jest to zapewne muzyka satanistyczna).
W kilku słowach: "Piece of Something" są to próby absorpcji dark ambientowych klimatów, industrialnych sprzężeń, osobliwych - eksperymentalnych dźwięków i rytmiki zdecydowanie postindustrialnej. Całość jest spowita gęstą siecią zupełnie odjechanych melodii, jazzowych inspiracji, zmian tempa i nowoelektronicznych akcentów. Nie jest to demo długie, może dzięki temu nie nuży, nie przytłacza i nie złości, bo to naprawdę nie jest muzyka łatwa i przyjemna.
Ale przez to tak naprawdę wciąż niewiele można powiedzieć o potencjale i talencie Mateusza Monacha, bo niecałe 25 minut to jednak zbyt mało muzyki dla tak starego zgreda jak ja. Czekam na więcej.
PS. Najciekawszy utwór - "Xenomorph the Dead End Factory", którego melodia skądinąd jest mi już znana ;-)
www.download.com/6a2a9

-- r@ [12 sierpnia 2005]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.01 s.