¤ Garden of Delight - Lutherion ¤Trisol 2005.

Ocena:
5

CD 1: The Album - 1. Stigmata (nailed/) 2. Bleak Horizon, 3. The Sinners, 4. Immortality, 5. Black Mass (therion), 6. First Confession, 7. Confession (sanctified), 8. Necronaut, 9. Redemptoris Mater, 10. 23rd Revelation; CD 2: The Singles - 1. Stigmata (edit), 2. Alice, 3. Stigmata (wounded), 4. Bleak Horizon (edit), 5. Levitation 2005, 6. Bleak Horizon (darker), 7. Confession (edit), 8. Northern Skies 2005, 9. Confession (exorcized), 10. Black Mass (edit), 11. Black Mass (luther mix), 12. The Mass


Byłem miło zaskoczony, gdy pewnego dnia odwiedzając oficjalną stronę zespołu dowiedziałem się, że pod koniec maja wydaje nowy album, ale moje zaskoczenie przerodziło się w euforię kiedy na liście miast, które zespół odwiedzi podczas trasy koncertowej znalazła się Warszawa i klub "Proxima". Co do samego albumu - po prostu rewelacja - lecz nie chodzi tu tylko o samą muzykę, ale również o stronę graficzną. Pięknie wydany podwójny digipack, zawierający także dwie książeczki z textami i ciekawymi zdjęciami. Pierwszy dysk zawiera podstawowy materiał, który kipi niesamowitą energią wprost zwalającą z nóg, dosłownie. Szybkie gitarowe riffy, wybijający równe tempo automat perkusyjny, głęboki bas + syntezatorowe electro-dodatki wyjęte wprost z najlepszych EBM-owych starych kawałków, które kapitalnie urozmaicają brzmienie tej płyty. W to wszystko wpleciony jest oczywiście nieziemski wokal Artauda stwarzający mroczny, trudny do opisania klimat. Potencjalne hiciory to z pewnością "Stigmata", "Bleak Horizon" oraz "Black Mass'', chociaż im bliżej końca płyty tym bardziej spokojniej i delikatniej aż do ostatniego najdłuższego na albumie utworu "23rd Revelation", który dziwnymi dźwiękami zamyka całość.
Na drugim dysku znajdują się single (i nie tylko), które będą sie ukazywać na rynku w takiej kolejności jak na płycie. Poza singlowymi i zmienionymi wersjami tytułowych kawałków można znaleźć starsze nagrania w nowych wersjach (''Levitation" oraz "Northern Skies"), a także cover-niespodziankę w postaci klasycznego utworu The Sisters of Mercy "Alice", świetnie zrobiony, z niesamowitym wstępem utwór do którego opisania brakuje słów.
Nie pozostaje mi nic innego jak zarekomendować to wydawnictwo czytelnikom PI, no i oczywiście zachecić do pójścia na koncert, który odbędzie się 13 listopada w warszawskim klubie "Proxima". Na pewno będzie to niesamowite przeżycie. Szegóły dotyczące sprzedaży biletów znajdziecie na stronie www.gothic .pl. Do zobaczenia na koncercie.
PS. Chyba już wiem kto nagrał płytę rocku ;-).

-- wolf242 [15 sierpnia 2005]ostatnie recenzje autora:
Eden Synthetic Corps - Breathing Salt -- [11 maja 2013]
Autodafeh - Blackout Scenario -- [14 kwietnia 2013]
Wieże Fabryk - Cel i Światło -- [10 kwietnia 2013]
Klinik - Eat Your Heart Out -- [2 kwietnia 2013]
Vomito Negro - Fall of an Empire -- [29 marca 2013]
  więcej...inne recenzje Garden of Delight:
Garden of Delight - Apocryphal II: the Faithful -- wolf242 [2 września 2004]
Garden of Delight - Apocryphal Moments -- wolf242 [18 października 2004]
Garden of Delight - Lutherion 2.0 -- wolf242 [12 marca 2006]
Garden of Delight - Lutherion III -- wolf242 [11 marca 2007]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.011 s.