¤ Another One - Possessed ¤Salut Rec 2005

Ocena:
4

1. Going Forward, 2. Micromolecular Oscillation, 3. Hyperion, 4. Possessed, 5. Nie ma w domu chleba 2, 6. Having a Good Time, 7. Cream With Power, 8. Dead Droids, 9. Spherical Energy Container 3, 10. Polka - Galopka


Szok! Po prostu szok! Takie było moje pierwsze wrażenie po zapoznianiu się z recenzowaną płytką. Dotychczas Maćka Szymczuka kojarzyłem z owadzią elektroniką, którą prezentował na swoich solowych albumach czy płycie Joanny "Pod Powierzchnią", której był współkompozytorem. Na "Possessed" ujawnia nieznaną dotychczas niespokojną, rozedrganą stronę osobowości.

Czym jest Another One? Czymś na kształt industrialnego rocka podszytego dubem i charakterystycznymi dla Szymczuka clickami. Fascynacje Godflesh i wczesnym Scornem niewykluczone. Zachwyca już początek "Going Forward" z mocnym basowym pochodem, melizmatami żony Maćka, Joanny. Cały naszpikowany elektroniką kołysze, wprowadza w trans. Trudno oderwać się od reszty krążka, od tej gęstwiny loopów, cykań, dudniących brzmień układających się w zaskakującą całość. Momenty są, i to czasami mocniejsze, quasi-metalowe bliskie "Vae Solis" Scorna ("Cream With Power", "Possessed"), i ambientalne też czasami ("Hyperion"). Dobrze siebie uzupełniające, niczym kawa z dodatkiem mleka przy śniadaniu.

To naprawdę kapitalna, bardzo równa i spójna płyta. Nie jest to tak wysublimowana rzecz, jak albumy Maćka sygnowane jego własnym nazwiskiem, niemniej pozycja ze wszech miar godna uwagi. Na razie dla mnie, obok "Slides" C.H. District, album roku w kategorii 'Polska'.

-- [orwell] [29 września 2005]ostatnie recenzje autora:
Nordvargr - Pyrrhula -- [23 grudnia 2008]
Sagittarius - Songs From the Ivory Tower -- [23 grudnia 2008]
Alex Tiuniaev - I Knew Her -- [23 grudnia 2008]
Naevus - Silent Life -- [7 grudnia 2008]
Frozen Faces - Broken Sounds of a Dying Culture -- [7 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.014 s.