¤ Suicide Commando - Godsend / Menschenfresser ¤Noise Terror Productions/Mindbase
25.11.2005

Ocena:
4

1. Godsend (kiss the deceased), 2. Menschenfresser (eat me), 3. Godsend (God Module remix), 4. Menschenfresser (Reaper remix), 5. Godsend (Amduscia remix), 6. Menschenfresser (Agonoize remix)


No i mamy nowy singiel Suicide Commando. "Godsend/Menschenfresser" to, jak widać z tytułów, tylko dwa utwory, ale narobiły już tyle zamieszania jak nie przymierzając duża płyta. Po rewelacyjnej "Axis of Evil" teraz fani oczekują czegoś równie powalającego, a każdy nowy tytuł powinien być co najmniej jak "Hellraiser". A tu (na nowym singlu) ani bardzo agresywnie, ani zbyt melodyjnie, a remiksy zrobiły formacje raczej drugoligowe. I takie jest właśnie zdanie większości. Mnie jednak podobają się oba utwory właśnie za brak tych 'hitowatych' cech. Bo jeśli dobrze posłuchać obu, to okazuje się, że to świetne kompozycje. "Godsend" ma wszystko to, co lubię w Suicide Commando. Równy beat, dobrą aranżację, świetnie wpasowane i dopasowane sample i typowe dla Johana 'melodyjki'. W sumie daje to kapitalny kawałek, który wspaniale broni się też na parkiecie, (co osobiście sprawdziłem). "Menschenfresser" także nie odstaje od tego, do czego przyzwyczaił nas Johan i nie ma tu żadnych rewelacji. Zajebisty wokal, równy beat i fajny motyw przewodni. Ot świetne rzemiosło. W końcu to singiel a nie duża płyta.
Co do remiksów to rzadko komu udaje się dobrze przerobić mistrza. God Module nigdy nie był zbyt lubianą przeze mnie formacją ze względu na zbyt toporne i nudne aranżacje. Także i tym razem nie popisał się inwencją remiksując "Godsend". Za to Reaper włożył w utwór "Menschenfresser" pierwiastki typowe dla swojej muzyki i powstała dość ciekawa wersja. Lżejsza i bardziej podkręcona. Amduscia, tak jak i God Module nie grzeszy ostatnio inwencją. Ale z "Godsend" zrobiła niezły, taneczny, pulsujący, lekko transowy kawałek. Całość kończy "Menschenfresser" zremiksowany przez Agonoize. No a co może wyjść z pod ręki ucznia przerabiającego prace mistrza? Całkiem przyzwoita i cholernie energetyczna wersja. Ja na miejscu Agonoize dorzuciłbym jednak kilka własnych pomysłów. Ale może to zbyt subiektywne stwierdzenie.
Reasumując - nowy singiel Suicide Commando może nie wypada wspaniale na tle poprzednich płyt, ale też nie jest od nich gorszy. A kto zwątpił w siłę twórczą Johana niech posłucha sobie "Bleed for Us All", innego nowego utworu Suicide Commando, który znalazł się na składaku "Advanced Electronics vol.4". Ręczę, że zostanie w pełni usatysfakcjonowany.

-- Zbyszek Szczesiak [7 grudnia 2005]ostatnie recenzje autora:
Inner Vision Laboratory - Insane Reality -- [2 kwietnia 2008]
Llovespell - Every Song Is a Llovesong -- [2 kwietnia 2008]
Antlers Mulm - Of Withered Sparks -- [17 lutego 2008]
Disharmony - Malignant Shields -- [28 listopada 2007]
Cyborg Attack - Stoerf***tor -- [10 września 2006]
  więcej...inne recenzje Suicide Commando:
Suicide Commando - Anthology -- mike [4 marca 2003]
Suicide Commando - Axis of Evil -- Zbyszek Szczesiak [5 listopada 2003]
Suicide Commando - Bind, Torture, Kill -- Zbyszek Szczesiak [18 kwietnia 2006]
Suicide Commando - Love Breeds Suicide -- mike [23 stycznia 2002]
Suicide Commando - Mindstrip -- mike [styczeń 2001]
Suicide Commando - Reconstruction -- r@ [1998]
Suicide Commando - X.20 (1986 >>>>> 2006) -- mike [26 stycznia 2008]
Suicide Commando - X.20 (1986 >>>>> 2006) -- wolf242 [13 czerwca 2007]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.