¤ Multiplex - Xpand ¤U-cover 2005

Ocena:
4

1. Umbilical, 2. Sdne Mackell, 3. Breathe In, 4. For Your Love, 5. Gamma Plate, 6. Where?, 7. R U Real, 8. Strom in Cycli, 9. You Beautiful Girl, 10. Forest Full, 11. Xpand


Takie czasy, ojCIEĆ dyrektor i mali bracia rządzą Polską, a bat na liberałów - macho z osiedlowej pijalni piwa leqper, przy pomocy WIELKIEGO romana o dziwnej fryzurze i jeszcze dziwniejszych poglądach, im w budowaniu następnej Rzeczypospolitej skutecznie pomagają. Trzeba uważać co się pisze, a już na pewno o kim :-)
W takich czasach warto zainwestować w siebie, odprężyć umysł, posłuchać czegoś inteligentnego, czegoś autentycznie przyzwoitego, czegoś co nie będzie przypominać politycznego bełkotu i choc na chwilę o politykach pozwoli zapomnieć.
Choć zapewne Multiplex nie nadaje się na muzykę stricte relaksacyjną czy chilloutową, to zarazem nie jest to hałas, nie jest to dark ambient, nie jest to industrial. To inteligentna elektronika dla inteligentnych inaczej...
Multiplex z płyty na płytę staje się coraz bardziej wyrazisty, autonomiczny i rozpoznawalny. Grupa stara się wyłamywać ze schematów muzyki, eufemistycznie (trudne słowo) rzecz ujmując, nowoelektronicznej. Nie chodzi nawet o sama strukturę utworów czy kompozycje, które są przewidywalne i w miarę oczywiste, ale bardziej o same zabiegi dźwiękowe, brzmieniowe efekty, atmosferę. Ta elektronika pełna jest chwytliwych melodii (czasami wręcz banalnych), emocji i pasji. Do tego duet podaje ją w bardzo nowoczesny sposób. Czuć w tym ducha Abfahrt Hinwil, Boards of Canada, Ulricha Schnaussa, Arovane, Esem, Metamatics, Bauri czy klasyków elektroniki - Kraftwerk.
Jedna z lepszych elektronicznych płyt 2005 roku.
PS> Smakuje również z argentyńskim winem...

-- r@ [14 grudnia 2005]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.017 s.