¤ Project Pitchfork - Kaskade ¤Candyland 2005

Ocena:
4

1. Instead of an Angle, 2. The Future Is Now, 3. Beautiful-Logic-Strings, 4. Dance in the Air, 5. Fleischverstärker, 6. The Touch, 7. Abyss, 8. A Dream, 9. The Present, 10. Chains, 11. Your Tempting Fantasy, 12. Echoes, 13. Schall & Rauch, 14. Merry-Go-Round-To-Hell, 15. It's Spring


Kiedyś miałem taki ambitny plan, żeby przybliżyć wszystkim CAŁĄ dyskografię (albumową) tej zasłużonej grupy. Skończyło się na debiutanckim "Dhyani"... Zabrakło czasu, weny, ochoty; kiedyś jednak na PI będą recki wszystkich płyt, zarówno Pitchforków, jak i obydwu Frontów, Leæther Strip, Die Krupps...:)
Project Pitchfork to jedna z tych grup, które niezależnie od słabszych ostatnich płyt zawsze chętnie posłucham. Lubię ich za całokształt, uwielbiam "Io" i "Alpha/Omega". "Inferno" (zresztą cała 'Trylogia') mocno rozczarowało mnie, za dużo było nowego materiału, który był za mało 'przebojowy' ("Daimonion" miał "Existence" i "Timekiller'a"; nie miał atmosfery starszych płyt, ale ta grupa stała się w pewnym momencie - okres "Eon: Eon" - bardziej 'medialna', co wymogło trochę zmian;). Przez to też specjalnie nie ekscytowałem się mocno nowa propozycją - Peter, Dirk i Jürgen już się wypalili? Nie! I chociaż pojawiło się wiele głosów na 'nie', że zespół jednak nudzi, to mnie mile zaskoczyli. Jeden minus, to znów za duża liczba utworów, spokojnie obeszłoby się bez paru kawałków, ale to już nie razi tak jak na "Inferno". Dla mnie liczą się 'momenty' w muzyce Projectów ("Souls", "December Sadness", "Carrion", "In the Year 2525" i mnóstwo innych) - doświadczyłem ich paru podczas słuchania "Kaskade".
Od razu, na początku bardzo miło zrobiło mi się przy "Instead of an Angle", takim typowym, melancholijnym... Dawno nie słyszałem takiego dobrego kawałka w ich wykonaniu, takiego charakterystycznego, z tym wyjątkowym wokalem... Ostrzej zrobiło się przy "The Future Is Now", choć jak dla mnie to zbyt agresywny jest jak na Pitchforków; co innego "Fleischverstärker" - motoryczny, parkietowy, bardzo melodyjny, a zarazem EBM-owy kawałek jakich mi brakowało na "Trylogii" (no i Peter śpiewa po niemiecku, co od razu nasuwa mi skojarzenia z kapitalnym "Endzeit" z "Alpha/Omega"). Kolejny ciekawy kawałek, wpadający w ucho to "The Present" - idealnie nadający się na singiel; podobnie jak "Your Tempting Fantasy" - 'love song', z szybszym tempem, może nie tak dobry jak np. "Bodies" ("Corps d'Amour"), ale jest ten specyficzny klimat erotycznej zabawy;) Mamy jeszcze jeden utwór z niemieckim tekstem - "Schall & Rauch", taki z klimatem Funker Vogt, czyli szybko i bardzo parkietowo, z lekkim 'patosem';) Ostatnie "It's Spring" także jest utworem, przy którym można na chwilę zatrzymać się i chyba zwiastuje jeszcze lepsze czasy, nagrania w przyszłości(?)
Więcej gitary, perkusji, szybsze tempo, mniej 'smętów' (choć te nadal są - "The Touch", "Dance in the Air") - jest lepiej. Wymagam od tego zespołu jednak jeszcze więcej, więc polecam "Kaskade" głównie tym co zawsze obdarzą go kredytem zaufania (i maja trochę klapki na oczach jak ja;).

-- mike [16 stycznia 2006]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Project Pitchfork:
Project Pitchfork - Chakra: Red -- r@ [1997]
Project Pitchfork - Daimonion -- r@ [5 kwietnia 2001]
Project Pitchfork - Dhyani -- mike [8 września 2003]
Project Pitchfork - Eon:Eon -- mike [1998]
Project Pitchfork - Inferno -- r@ [18 października 2002]
Project Pitchfork - Live '97 -- mike [1999]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.02 s.