¤ Benestrophe - Sensory Deprivation ¤Ras DVA 1994

Ocena:
4

1. Pig Butcher, 2. P.S.Y., 3. Sensory Deprivation, 4. Endangered Species, 5. Flesh Decay, 6. Dog Lab, 7. DI Bomber, 8. Conscience Bind, 9. Ritual, 10. Red Kross, 11. Church Yard, 12. Downed Cow


Coś takiego 'magicznego' jest w starych nagraniach... Coraz częściej zachodzi sytuacja, że wysłucham jakiejś nowej płyty, 'machnę' jej recenzje (albo i nie) i zapomnę, a w wolnych chwilach posłucham np. "Dreams of a Cryotank" Covenanta, "Strategy of Violence" Noise Unit, czy też właśnie Benestrophe (to tak ostatnimi czasy). Nagrania tych ostatnich można zresztą bezpłatnie ściągnąć (wraz z bonusami i okładkami) ze strony www.rasdva.com - bardzo dobry pomysł!

Był sobie kiedyś taki fajny zespół rodem z USA, grający specyficzne, charakterystyczne electro/industrial - mianowicie Mentallo & the Fixer. Bracia Dassing mieli swoje powroty (obecnie szykuje się kolejny via Alfa Matrix), ale zanim powołali do życia M&tF, to eksperymentowali właśnie jako Benestrophe (przy współudziale wokalisty Richa Mendeza). Nie nagrywali długo, raptem dwie demówki, z których nagrania umieszczono właśnie na "Sensory Deprivation". 'Surowe' granie, z przesterowanym wokalem, klimatyczne, bez bratowych szaleństw. Tego się słucha z przyjemnością, tą muzykę można 'smakować'; i chociaż Benestrophe to stare Mentallo + Skinny Puppy, to w dzisiejszych czasach ta muzyka brzmi tak inaczej... Bracia Dassing byli (są miejmy nadzieję) postaciami nietuzinkowymi i to słychać już od ich pierwszych dokonań. "Red Kross" i "Sensory Deprivation" to hiciory, które zaskoczą wielu, a mi pozostaje tylko zachęcić do ściągania tej płyty i rozkoszowania się 'teksańskim' electro.

-- mike [23 lutego 2006]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Benestrophe:
Benestrophe - Auric Fires -- mike [13 marca 2006]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.019 s.