¤ Fixmer, Terence - Silence Control ¤Gigolo 2006

1. Intro, 2. Resistance, 3. Inside One, 4. Running After Time, 5. Far Away, 6. I Swear, 7. Oops, 8. EDX, 9. Are You Electric?, 10. In Dust, 11. Raw Power, 12. In Green, 13. Watch This, 14. Under the Rain, 15. Outro


Po spełnieniu swego marzenia w postaci nagrania wspólnej płyty "Between the Devil" z Douglasem McCarthym z Nitzer Ebb, francuski producent i didżej, powraca po pięciu latach przerwy od pamiętnego "Muscle Machine" z nowym albumem dla Gigolo.
Niewiele się zmieniło w twórczości Fixmera od tamtego czasu - "Silence Control" to równie ognisty klubowy killer, jak jego poprzednik. Struktura większości utworów jest podobna - na twarde i szybkie bity techno nakładają się falujące akordy spod znaku EBM, a wszystko to uzupełniają industrialne odgłosy pracujących maszyn - świsty, szumy i stukoty. Tak dzieje się chociażby w "Running After Time", który ozdabia swym przetworzonym wokalem Bruno Quartiera, "Oops", gdzie metaliczne riffy syntezatora mieszają się z agresywnymi pokrzykiwaniami Fixmera, czy "Far Away", który prowadzi jazgotliwy loop o brzmieniu piły tarczowej.
Kilka nagrań obywa się bez reminiscencji z EBM - to końcówka albumu, gdzie twarde bity techno napotykają warczące motywy klawiszowe ("Are You Electric?"), soniczne pasaże we wczesno detroitowym stylu ("Watch This") czy zdeformowane i pocięte głosy ("Raw Power").
Najciekawsze są trzy utwory - ewidentnie odwołujący się do twórczości Nitzer Ebb "Resistance" z kobiecym wokalem Bekie Vanwam, zapożyczający brzmienie klawiszy od Kraftwerk "Inside One" oraz wzbogacony noworomantyczną melodyką w stylu Gary Numana - "Under the Rain".
To dobrze, że Fixmer pozostaje przy tym, co umie robić najlepiej - "Silence Control" to kolejny spust dźwiękowej surówki w jego wykonaniu.

Paweł Gzyl / gaz-eta.vivo.pl

-- Pawel Gzyl [8 marca 2006]ostatnie recenzje autora:
Black Dog, The - Further Vexations -- [14 maja 2009]
Pendle Coven - Self Assessment -- [14 maja 2009]
Cabaret Voltaire - Kora! Kora! Kora! -- [13 maja 2009]
Point 7 - What? -- [13 maja 2009]
Aux 88 - Mad Scientist -- [13 maja 2009]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.016 s.