¤ Leæther Strip - After the Devastation ¤Alfa Matrix 2006

Ocena:
4.5

CD 1: 1.The Shame of a Nation (album edit), 2. Back in Control, 3. Death Is Walking Next to Me (album edit), 4. A Boy, 5. Dying Is Easy - Life Is Harder (daddy please love me), 6. Sleep Is Only Heartbreak, 7. Slam, 8. Smerte, 9. Happy Pills (gimme gimme), 10. Rip Like Cat Claws, 11. What If... , 12. Inner Exploration; CD 2 : 1. Gaza Strip (march of the innocent),2. Suicide Bombers (album edit), 3. Carry Me (2006), 4. Empty Space, 5. Junkie Do - Junkie Die, 6. Homophobia, 7. This Is Where I Wanna Be (album edit), 8. One Man's Gain Another Man's Pain, 9. Give Us Some Shelter (Katrina), 10. One for One for One, 11. I Was Born That Day, 12. Leæther Strip Part 3 (symphony for Kurt)


Dziewięć lat minęło od ukazania się ostatniego studyjnego materiału Clausa Larsena "Self-Inflicted", ale słuchając najnowszego dzieła jakim jest niewątpliwie "After the Devastation", mimo tylu lat nie czuć tutaj żadnego upływu czasu. Mamy w dalszym ciągu bardzo charakterystyczne i szybko rozpoznawalne brzmienie Duńczyka czyli wysokooktanowy electro-industrial z najwyższej półki. Faktem jest, że niewiele się zmieniło i nie mamy tutaj nic nowego (bo co może jeszcze w tej muzyce nowego powstać?), ale album jest naprawdę doskonale zrealizowany, wciągający i hipnotyczny. Po prostu stary dobry Leæther Strip.
Fani Clausa Larsena na pewno nie bedą zawiedzeni, a i słuchacze, którzy jeszcze nie mieli styczności z jego twórczością na pewno odkryją coś dla siebie na tych dwóch (prawie siedemdziesiąt minut każdy) krążkach. Jak dotąd dla mnie nr 1 na płycie jest kawałek "A Boy", co nie znaczy, że inne są słabe, wręcz przeciwnie, im więcej słucham tym bardziej przekonuję się do reszty. Płyta została wydana w trzech wersjach: podstawowej, zawierającej dwie płyty CD, którą posiadam oraz w tzw. "Fanpack Edition" na 4 CD i "Limited Edition" w wersji 3 CD. Czyli dla każdego coś miłego. Tak jak napisałem wcześniej płyta wciąga, wręcz zniewala i słuchając jej możemy znaleźć się w dźwiękowej sieci pająka, podobnie jak owad z okładki albumu i z uwolnieniem się będzie naprawdę ciężko, czego sobie i czytelnikom PI życzę.
-- wolf242 [8 marca 2006]ostatnie recenzje autora:
Eden Synthetic Corps - Breathing Salt -- [11 maja 2013]
Autodafeh - Blackout Scenario -- [14 kwietnia 2013]
Wieże Fabryk - Cel i Światło -- [10 kwietnia 2013]
Klinik - Eat Your Heart Out -- [2 kwietnia 2013]
Vomito Negro - Fall of an Empire -- [29 marca 2013]
  więcej...inne recenzje Leæther Strip:
Leæther Strip - Self-Inflicted -- r@ [1997]
Leæther Strip - Suicide Bombers -- Tomek [8 grudnia 2005]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.011 s.