¤ Techno Animal - Brotherhood of the Bomb ¤Matador 2001

Ocena:
3.5

1. Cruise Mode 101, 2. Glass Prism Enclosure, 3. Hypertension, 4. DC-10, 5. Robosapien, 6. Freefall, 7. Monoscopic, 8. Piranha, 9. Sub Species, 10. We Can Build You, 11. Blood Money, 12. Hell


Nigdy nie byłem wielkim fanem Justina Broadricka i Kevina Martina, bo poprzednie ich produkcje nieco mnie drażniły. Zawsze twierdziłem że trip-hopu i dubu nie da się połaczyć tak, aby powstały styl nie zawierał sprzecznych elementów. tak było do czasu gdy usłyszałem płytę "Brotherhood of the Bomb" projektu Techno Animal.
To jest bezsprzecznie najbardziej dopracowna oraz 'dopieszczona' w każdym szczególe płyta Techno Animal. Wszystkie dźwięki są doskonale wyważone i znakomicie się 'zazębiają', nie powodując uczucia rozbawienia zbyt głośnymi fragmentami, które są charakterystyczne dla niektórych elektronicznych twórców.
W pewnych numerach pojawiają się hip-hopowe wokale, co osobiście odbieram jako minus, ponieważ nie bardzo odpowiadają mi liryki wykonywane przez 'zarejestrowanych' wokalistów.
Z reguły przy poznawaniu płyt, których obecnie wychodzi olbrzymia ilość, skupiam się tylko na dźwięku, brzmieniu, realizacji nagrania oraz energii jaką niesie ze sobą muzyka, natomiast niezupełnie docierają do mnie teksty. Myślę jednak, że osoby które zwracają na nie uwagę, docenią 'przekaz'. Jest to bardzo interesująca pozycja i jest ona znacznie lepsza od na przykład "Radio-Hades". Skojarzenia ze Scornem ze środkowego okresu działalności są jak najbardziej na miejscu, ale oczywiście bez przesady:-)
Ogólnie rzecz biorąc jest to potężny kawał przestrowanych bitów, miejskich próbek oraz pozmienianych efektami hip-hopowych wokali. Doskonała rzecz do słuchania przed wyjściem z domu.

-- Shifter [22 marca 2006]ostatnie recenzje autora:
Silk Saw - Empty Rooms -- [22 marca 2006]
Quoit - Properties -- [22 marca 2006]
Kattoo - Megrim -- [5 stycznia 2006]
Skinny Puppy - Too Dark Park -- [11 maja 2001]
Elektronauten - Controlled Induced Fiction -- [czerwiec 2000]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.013 s.