¤ Silk Saw - Empty Rooms ¤Ant-Zen 2005

Ocena:
4

1. Konservatorium, 2. Tyrann, 3. Machine de Mémoire, 4. Chor, 5. Commedia, 6. Hölderlin & Zimmer, 7. Vorzimmer, 8. Palladium, 9. Catharsis, 10. Accademia, 11. Sphinge, 12. 2500 Jahre, 13. Einaktiges Stück


Silk Saw to jeden z najciekawszych zespołów grających współczesną eksperymentalną elektronikę. Po kilku power-noise'owych wydawnictwach grupa zwróciła się w kierunku ambientalno-noise'owych brzmień. "Empty Rooms" jest albumem zawierającym utwory skomponowane specjalnie na francuski spektakl "Les Chambres Dodipe", który był grany pomiędzy listopadem 2003 a lutym 2004 roku w teatrze Mega-Pobec w Evreux.
Wszystkie utwory z tego albumu są naprawdę interesujące i niebanalne. Przeważnie mamy tu do czynienia z rytmicznymi teksturami oraz hałaśliwym tłem dźwiękowym. Zdaję sobie sprawę, że bardzo ciężko jest wyobrazić sobie tę muzykę, ciężko jest opisać ją słowami, ale nie zgodzę się z opiniami na temat tego albumu (chociażby z portalu www.igloomag.com), gdzie autorzy twierdzą, że cała płyta nie jest ani spójna ani równa.
Jest to trudna w odbiorze produkcja (to fakt) i znając dokonania Belgów spodziewałem się czegoś innego. A jednak "Empty Rooms" jest doskonałą pozycją dla osób chcących zasmakować w nowoczesnych intrygujących i mrocznych brzmieniach. Ta płyta może być dobrym uzupełnieniem ciągłego poznawania jedynie hałaśliwej elektroniki, ponieważ jest relaksująca i w dużej mierze pozbawiona wszedchobecnego, agresywnego bitu.
Silk Saw prezentuje na tym albumie oryginalne i niekonwencjonalne spojrzenie na współczesną scenę elektroniczną. Dźwięki są wyszukane i wysmakowane, natomiast gorzej jest z ogólną przyswajalnością tej płyty. Niemniej jednak jest to bardzo ciekawa i wymagająca propozycja, i warta jest polecenia wszystkim fanom postindustrialu.

-- Shifter [22 marca 2006]ostatnie recenzje autora:
Techno Animal - Brotherhood of the Bomb -- [22 marca 2006]
Quoit - Properties -- [22 marca 2006]
Kattoo - Megrim -- [5 stycznia 2006]
Skinny Puppy - Too Dark Park -- [11 maja 2001]
Elektronauten - Controlled Induced Fiction -- [czerwiec 2000]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.014 s.