¤ Suicide Commando - Bind, Torture, Kill ¤2006 Noise Terror Productions

Ocena:
4.5

CD 1: 1. Bind, Torture, Kill, 2. Bleed for Us All, 3. Conspiracy With the Devil, 4. Menschenfresser (eat me), 5. Dead March, 6. Massaker, 7. Torment Me, 8. Godsend (deceased part II), 9. We Are the Sinners, 10. F*** You Bitch, 11. Rader;
CD 2: 1. Conspiracy With the Devil (asshole mix), 2. Conspiracy With the Devil (r.i.p. mix by Virtual Embrace), 3. Menschenfresser (Diskonnekted remix), 4. Conspiracy With the Devil (death pact remix by Controlled Collapse), 5. Second Death


Od miesiąca możemy słuchać nowej płyty Suicide Commando "Bind, Torture, Kill". Johan Van Roy zafundował nam tym razem ponad osiemdziesiąt minut muzyki na dwóch płytach. I jak zwykle jest to (przynajmniej dla mnie) rewelacyjny zestaw muzyczny. Dlaczego rewelacyjny? Bo płyta podstawowa od początku do końca szalenie mi się podoba i nie nuży mnie. Od tytułowego, agresywnego i dość hałaśliwego "Bind, Torture, Kill" po kończący, outrowaty "Rader". Po drodze dostajemy wszystko to, do czego do tej pory Johan nas przyzwyczaił. Jest mroczno-defetystycznie w "Bleed for Us All" i "Dead March". Agresywno-industrialnie w "Bind, Torture,Kill", "Massaker", a na dodatek jeszcze tanecznie w "F*** You Bitch". Reszta to typowe dla Suicide Commando kompozycje w stylu jaki Johan wypracował na dwóch poprzednich albumach. Wymieszane w odpowiednich proporcjach chwytliwe motywy przewodnie, niezbyt szybkie tempo, trochę hałasu, dobrze dobrane sample i lekko przybrudzony dzwięk. Słowem piorunująca mikstura. Jednak nie jest to 'powtórka z rozrywki', bo choć płyta nie zaskakuje, to jednak nie jest wtórna. Ja przynajmniej nie mam objawów deja vu, kiedy jej słucham. Uważam też, że jest to najbardziej 'taneczny' album, jaki Johan sprokurował w swej muzycznej karierze. Ta taneczność nie jest jednak 'lekka i łatwa', choć na pewno przyjemna. Mam też wrażenie, że tworząc ten materiał, 'mistrz' czerpał z obszarów muzycznych wypracowanych przez młodszych wykonawców takich jak Combichrist czy Reaper. Czy to źle? Myślę, że wprost przeciwnie. To odświeżyło muzykę Suicide Commando (a przykłady skostnienia 'starych wyjadaczy' słychać ostatnio aż nazbyt często).
Z płyty dodatkowej podoba mi się utwór pierwszy, remiks Controlled Collapse i kończący płytę instrumentalny "Second Death". Wszystkie trzy z powodzeniem mogły się znaleźć na płycie podstawowej i nie trzeba by było wydawać płyty bonusowej. Ale...:).
Reasumując, stwierdzam, że Johan Van Roy mimo upływu lat nie zawodzi i nie popada w rutyniarstwo. Jego muzyka nie łagodnieje i wciąż jest szalenie atrakcyjna, przynajmniej dla tych, którzy lubią ten gatunek.

-- Zbyszek Szczesiak [18 kwietnia 2006]ostatnie recenzje autora:
Inner Vision Laboratory - Insane Reality -- [2 kwietnia 2008]
Llovespell - Every Song Is a Llovesong -- [2 kwietnia 2008]
Antlers Mulm - Of Withered Sparks -- [17 lutego 2008]
Disharmony - Malignant Shields -- [28 listopada 2007]
Cyborg Attack - Stoerf***tor -- [10 września 2006]
  więcej...inne recenzje Suicide Commando:
Suicide Commando - Anthology -- mike [4 marca 2003]
Suicide Commando - Axis of Evil -- Zbyszek Szczesiak [5 listopada 2003]
Suicide Commando - Godsend / Menschenfresser -- Zbyszek Szczesiak [7 grudnia 2005]
Suicide Commando - Love Breeds Suicide -- mike [23 stycznia 2002]
Suicide Commando - Mindstrip -- mike [styczeń 2001]
Suicide Commando - Reconstruction -- r@ [1998]
Suicide Commando - X.20 (1986 >>>>> 2006) -- mike [26 stycznia 2008]
Suicide Commando - X.20 (1986 >>>>> 2006) -- wolf242 [13 czerwca 2007]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.013 s.