¤ Current 93 - Black Ships Ate the Sky ¤Durtro 2006

1. Idumea (vocals: Marc Almond), 2. Sunset (the death of thumbelina), 3. Black Ships in the Sky, 4. Then Kill Caesar, 5. Idumea (vocals: Bonnie "Prince" Billy), 6. This Autistic Imperium Is Nihil Reich, 7. Dissolution of the Boat "Millions of Years", 8. Idumea (vocals: Baby Dee), 9. Bind Your Tortoise Mouth, 10. Idumea (vocals: Antony), 11. Black Ships Seen Last Year South of Heaven, 12. Abba Amma (babylon destroyer), 13. Idumea (vocals: Clodagh Simonds), 14. Black Ships Were Sinking/ Idumea (vocals: Cosey Fanni Tutti), 15. Beautiful Dancing Dust (vocals: Antony), 16. Idumea (vocals: Pantaleimon), 17. Vauvauvau (black ships in their harbour), 18. Idumea (vocals: David Tibet), 19. Black Ships Ate the Sky, 20. Why Caesar Is Burning, Pt. 2


Płyta "Black Ships Ate the Sky'' była zapowiadana na stronie www.durtro.com już od 2003 roku. Z początku miała być trylogią. Gdy data premiery przesunęła się po raz pierwszy, okazało się, że w nowym wydawnictwie znajdziemy już tylko dwie płyty. Kiedy w lipcu usłyszeliśmy, że cały materiał skurczył się do jednego krążka pocieszaliśmy się chociaż tym, że album znajdziemy w sklepach już za cztery miesiące. Niedługo potem na stronie ukazała się informacja 'kwiecień 2006'. Na szczęście wraz z ostatnią zmianą terminu, zawartość albumu nie zredukowała się do zera. Dlatego właśnie z lekką niepewnością nacisnąłem przycisk PLAY wkładając nowe dzieło Davida Tibeta do odtwarzacza. Zaczęło się od spokojnego utworu "Idumea'' wykonywanego przez Marca Almonda - wokalistę grupy Soft Cell znanej chociażby z wielkiego przeboju "Tainted Love''. "Idumea'' powtarza się na tej płycie jeszcze osiem razy, w innych wykonaniach, m.in. Antony & the Johnsons czy Shirley Collins. Z każdym kolejnym utworem album "Black Ships Ate The Sky'' robi się coraz bardziej mroczny i dziwny. Ostatnie płyty Current 93 były nagrywane już po nawróceniu się wokalisty na chrześcijaństwo. Cechuje je wielki spokój, by przytoczyć tu chociaż "Soft Black Stars''. Tym dziwniejsza wydaje się mroczność nowego wydawnictwa.
Możliwe, że związane jest to z zaproszeniem do projektu wielu innych artystów np. Cosey Fanni Tutti, z legendarnego industrialnego zespołu Throbbing Gristle. Nowy album zespołu Davida Tibeta polecam tylko fanom i znawcom większości wcześniejszych wydawnictw Current 93. Wszystkim innym zapewne nie przypadnie do gustu.

-- lutek [3 maja 2006]inne recenzje Current 93:
Current 93 - Aleph at Hallucinatory Mountain -- eliks [16 czerwca 2009]
Current 93 - Cats Drunk on Copper -- nothinger [12 lipca 2006]
Current 93 - Christ and the Pale Queens Mighty in Sorrow -- eliks [29 maja 2008]
Current 93 - Crowleymass -- Truston [13 lutego 2004]
Current 93 - Of Ruine or Some Blazing Starre -- eliks [25 lutego 2010]
Current 93 - Sleep Has His House -- nothinger [5 maja 2008]
Current 93 - The Great in the Small -- nothinger [12 lipca 2006]
Current 93 - Thunder Perfect Mind -- nothinger [25 stycznia 2006]
Current 93 - Who Is the Sufferer? -- nothinger [12 lipca 2006]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.008 s.