¤ Leæther Strip - Penetrate the Satanic Citizen ¤Re-Constriction 1993

Ocena:
3.5

1. Japanese Bodies '92, 2. Leæther Strip - Part II (re-animated), 3. Rotation (axis off), 4. Mohawk, 5. Razor Blades '92, 6. Torment Me!, 7. What's Hell Really Like, 8. Touchdown Breakdown '92, 9. Die-Die-Die, 10. Zyklon B, 11. Body-Machine-Body, 12. Satanic Citizen, 13. Battleground, 14. Change!, 15. Leæther Strip - Part I


Jest to pierwsza z kilku kompilacji nagrań Leæther Strip, jakie wyszły w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze nie nakładem Cleopatry, która to zawiązała współpracę z Zoth Ommog, ale w mało znanym labelu Re-Constriction. Mamy tu więc swego rodzaju pierwsze 'best of' wczesnych nagrań Larsena. I tak: z "The Pleasure of Penetration" pochodza utwory nr 9, 11, 14 i 15; z "Science for the Satanic Citizen" nr 3, 6, 7, 10 i 12. Czyli to wszystko już znamy.
Jeśli chodzi o resztę, to na pierwszy plan wybijają się nowe, odświeżone wersje "Japanese Bodies", "Razor Blades" i "Touchdown Breakdown", które to wyszły na limitowanym do tysiąca sztuk maxi-singlu "Yes I'm Limited". Już z przesterowanym wokalem zyskują całkowicie odmienione brzmienie, szczególnie 'klasyk' "Japanese Bodies" i instrumentalna wersja "Touchdown Breakdown". Poza tym z epki "Aspects of Aggression" pochodzi (również ostrzejsza od oryginalnej wersja) "Leæther Strip - Part II"; z kolejnej epki "Object V" mamy kawałek "Mohawk" (reszta z tej epki ukazała się na późniejszej kompilacji "Fit for Flogging"); i wreszcie z kompilacji "Body Rapture vol. 1" utwór znany z b-strony pierwszego singla - "Battleground".
Jak to bywa w przypadku takich kompilacji wybrałbym inne kawałki z pierwszych dwóch płyt Larsena (np. "Khomeini", czy też "Cast-Away"), które jednak i tak później ukazały się na rynku amerykańskim (na "Fit for Flogging"). Warto jednak znać te płytę ze względu na nowe wersje starych 'hiciorów'.

-- mike [19 maja 2006]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.028 s.