¤ Raison D'être - In Sadness, Silence & Solitude ¤Cold Meat Industry
1997 (2006)

Ocena:
4

1. Reflecting in Shadows, 2. In Abscence of Light, 3. The Well of Sadness, 4. Deep Enshrouded, 5. Falling Twilight, 6. Passing Inner Shield, 7. Reflecting in Shadows (live), 8. Passing Inner Shield (live)


Ta wyborna, acz przecież niepozorna płyta jednego z flagowych projektów Cold Meat Industry - Raison D'être doczekała się niedawno swojej reedycji, co tylko podkreśla jej wartość i popyt. A zatem, co my tu mamy? Formacja Petera Anderssona od zawsze odznaczała się niebywale klimatyczną muzyczną substancją powstałą z brzmień sakralnych skojarzonych z elementami ciemnego ambientu. Proporcje owych czynników bywały różne, nie mniej "In Sadness, Silence & Solitude" to podróż przez cały zestaw klimatycznych dźwięków zgranych do zamkniętej świstem lodowatego wiatru formy grającej pocztówki z czyścca. Szare, utrzymane w duchu wiecznej zimy krajobrazy rozbrzmiewające podczas kolejnych kompozycji po mistrzowsku wyłaniają się z kotła i nawiązują dialog z wyobraźnią; wymieszane do spółki głębokie, kłębiaste tła, przeszywające, metaliczne sztylety, no i te kościelne kantaty dają razem fantastycznie wyrazisty efekt czegoś w rodzju złego snu zrodzonego z głębokiego zamyślenia. Kolejno objawiające się dźwięki (dobra produkcja) szczęśliwie nie działają na zasadzie shockera, lecz cudownie spokojnie i harmonijnie, niczym w procesji, owiewają słuchacza przynosząc coraz to nowe obrazy przed oko fantazji odpowiedzialne za koszmary i smutek. Bez traum, bez niesmaku, a za to z bijącym sercem w ciszy zapadającej po zakończeniu płyty, można się uspokoić, ostudzić, i udać na spoczynek.

-- eliks [2 lipca 2006]ostatnie recenzje autora:
Artefactum - Foxgloves & Bluebells -- [8 marca 2011]
Killing Joke - Absolute Dissent -- [8 grudnia 2010]
Threshold HouseBoys Choir, The - Form Grows Rampant -- [2 grudnia 2010]
Death in June - Peaceful Snow -- [26 listopada 2010]
Strength Through Joy - The Force of Truth & Lies -- [1 września 2010]
  więcej...


Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/rat242/domains/rat242.ayz.pl/public_html/pi/archive.php on line 132

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.027 s.