¤ Belborn & Rose Rovine e Amanti - Grain ¤War Office Propaganda 2006

Strona Belborn

Strona Rose Rovine e Amanti

Ocena:
3.5

1. Erde der Ahnen II, 2. Mio Amore (leben), 3. Kriemhilds Rache, 4. Des Lebens Müde (dedicated to Emile Cioron), 5. Terra, Pioggia E Fuoco, 6. Unsterblichkeit II (08.09.2003), 7. Gustando Amaro in un Café di Roma, Mentre la Pioggia Cade E la Gloria Arriva, 8. Famiglia!, 9. Getauft, 10. La Falsa Europa!, 11. Anime In Fiamme (di eternità siamo fatti, eternamente rimarremo), 12. Lichtreich (live), 13. Ich Gehe Mit Meiner Laterne (live)


Dość specyficzne to wydawnictwo. Z okładki nie wynika jasno czy to zwykły split czy też kolaboracja pomiędzy niemieckim Belborn, a włoskim Rose Rovine e Amanti. Muzycznie jest dość jednorodnie, stawiam więc na kolaborację. Na "Grain" spotyka się neofolk, militarny ambient oraz neoklasyczne melodie i aranżacje. Chwilami ta mieszanka niebezpiecznie zbliża się w rejony Novalis czy Orplid (choćby w rozpoczynającym całość "Erde der Ahnen II"). Na szczęście nie przekracza granicy kiczu. Mam pewne zastrzeżenia także do strony produkcyjnej, która nazwać można delikatnie "niedopracowaną" oraz do dwóch ostatnich koncertowych kompozycji. Nie dość, że jakość nagrania jest fatalna, to jeszcze tym dwóm kawałkom blisko do harcerskich pieśni. Ale muzycznie w części studyjnej jest kilka perełek, takich jak przepiękne "Des Lebens Mude" czy nieco currentowy "Gustando Amaro in un Cafe di Roma...". No istny miód na uszy. W sam raz dla wielbicieli Ain Soph, Argine czy Derniere Volonte. A że w neofolku raczej zbyt wiele oryginalnego nie da się powiedzieć to już inna sprawa.

"Grain" to prawdopodobnie ostatnie wydawnictwo projektu Belborn, który w przeddzień wydania tej płyty ogłosił swoje rozwiązanie. Trzeba przyznać, że zakończył swoją działalność naprawdę solidnym wydawnictwem.

-- [orwell] [25 lipca 2006]ostatnie recenzje autora:
Nordvargr - Pyrrhula -- [23 grudnia 2008]
Sagittarius - Songs From the Ivory Tower -- [23 grudnia 2008]
Alex Tiuniaev - I Knew Her -- [23 grudnia 2008]
Naevus - Silent Life -- [7 grudnia 2008]
Frozen Faces - Broken Sounds of a Dying Culture -- [7 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.011 s.