¤ Dioxyde - Social Phobia ¤Noise Terror Productions 2006

Ocena:
4.5

1. Helpless (intro mission), 2 Words of Judas, 3. Morphine (chemo mix), 4. Vida Rota, 5. Cae la Presión, 6. Aftermath, 7. Invasive Therapy, 8. II M, 9. Money Trail, 10. Geist, 11. Cae la Presión (Tactical Sekt remix), 12. Invasive Therapy (Agonoize remix), 13. Vida Rota (Feindflug remix)


Cztery lata temu ta hiszpańska grupa (wówczas byli to Marco Calvo i Carlos Ruiz) wydała debiutancką płytę "Torschlüsspanik", która to spotkała się z pozytywnym odzewem (również na pi:) I słusznie, bo electro zawarte na niej, było bardzo wysokiej próby. W tym roku, po zmianie składu (za Carlosa przyszedł Koke) i poważnym wypadku motocyklowym Marco, Dioxyde powraca na scenę harsh/dark electro, która to znacznie rozrosła się ostatnimi czasy. I jest to powrót tryumfalny, bo "Social Phobia", to jedna z najciekawszych płyt tego nurtu, jakie ostatnio słyszałem. Nad wszystkim czuwał 'boski' Johan (van Roy, nie Cruyff - pozdrowienia dla wszystkich fanów piłki nożnej:), który to dodał swoje wokale w "Words of Judas" i "Invasive Therapy". Ten patronat spowodował, że muzyka Dioxyde często przypomina mi wczesne dokonania właśnie Suicide Commando (z czasów "Stored Images"). A to już jest ogromny plus.
Płyta zaczyna się wspaniałym intro "Helpless", a zaraz po nim pierwszy 'hit' - "Words of Judas" - wspaniałe! Podobnie jak następujący po nim wolniejszy, bardziej stonowany "Morphine" i kolejny "Vida Rota" - ten to już prawdziwy majstersztyk w stylu starego Hocico (era "Sangre Hirviente"). I tak jest przez całą płytę, która jest bardzo równa i którą z przyjemnością jeszcze nie raz przesłucham. Na końcu mamy trzy remiksy, z których to jeden jest powalający. Tak, oczywiście wojenna maszyneria Feindfluga znów spisała się na medal i "Vida Rota" po raz drugi wprawiła mnie w zachwyt. Razem ze swoim starym druhem Carlosem i jego Asseptic Room, Marco sprawił, że uwierzyłem w electro:) Gorąco polecam!

-- mike [12 sierpnia 2006]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Dioxyde:
Dioxyde - Torschlüsspanik -- Bieda [12 marca 2003]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.017 s.