¤ Beamship - Big Brother ¤Core Machine rec. 2006

Ocena:
3.5

1. The Fall, 2. Factory, 3. Detoxin, 4. Big Brother, 5. Mind Control, 6. Despotic, 7. Rawmeat, 8. Welt Gegen Welt, 9. Forsage, 10. Beamship (retro electro), 11. Radioactivity (tribute to Kraftwerk), 12. Monument (tribute to Depeche Mode), 13. 3D Video Welt Gegen Welt


Znowu Czesi... Kolejny raz przyszło mi pisać o naszych południowych sąsiadach właśnie za sprawą formacji Beamship. Grupa na swoim koncie posiada jeszcze demo "Sample" z 2004 r. "Big Brother" jest natomiast ich debiutanckim albumem, wydanym w tym roku. Bardzo estetyczny digipack, wewnątrz którego umieszczono kilka 'objaśnień' znaczenia warstwy tekstowej, czyli kilka słów o powieści "1984" Orwella lub o zagadnieniach związanych z polityką i czasach zimnej wojny.
Jeśli chodzi o muzykę, to niestety nie jest tak dobrze jak u krajanów z Depressive Disorder czy Gaping Chasm, jednak z pewnością jest na poziomie.
Początek jest bardzo obiecujący, "The Fall" - mroczny tajemniczy numer, ciekawie przetworzony wokal recytujący tekst, wróżący całkiem dobrze reszcie płyty. Niestety kolejny "Factory" sprawił, że na długo nie mogłem przekonać się do tego wydawnictwa: EBM z wstawkami techno/trancu. Sama muzyka nie jest taka zła, jednak wokalista tym razem śpiewa zbyt sztucznie, jakby na ciągłym wdechu, w dodatku z fatalnym wschodnim akcentem. Podczas kolejnych trzech numerów właściwie nic się nie zmienia. Trochę lepiej jest w wolniejszym i cięższym "Despotic", po którym przychodzi kolej na całkiem udane "Rawmeat", "Welt Genge Welt" i "Forsage", przypominające Laibach czy Mortal Constraint. Wokalista albo zaczyna troszkę inaczej modulować swoim głosem, albo po prostu się przyzwyczajam do jego 'maniery' wokalnej.
Na koniec dostajemy jeszcze dwa, raczej nieszczęśliwe, covery Kraftwerk i Depeche Mode. Nudne i nic nie wnoszące. Jako bonus dołączony jest "3D-clip" do numeru "Welt Genge Welt'.
Całkiem przeciętna płyta, chociaż poruszająca się w obszarach raczej rzadko dla electro/industrial uczęszczanych w dzisiejszych czasach.

-- Tomek [17 sierpnia 2006]ostatnie recenzje autora:
Subheim - Approach -- [10 sierpnia 2008]
Wumpscut - Schädling -- [25 kwietnia 2008]
Hocico - Memorias Atrảs -- [7 marca 2008]
Cervello Elettronico - Negate the Instigator -- [24 kwietnia 2007]
Necro Facility - The Room -- [24 kwietnia 2007]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.011 s.