¤ Laughing Hyenas - Life of Crime ¤Touch & Go 1990

Ocena:
4.5

1. Everything I Want, 2. Hitman, 3. Let It Burn, 4. Kick, 5. Here We Go Again, 6. Wild Heart, 7. Outlaw, 8. Life of Crime.


"Smiejące się hieny" wyszły na żer ponad dwadzieścia lat temu w Detroit, których głową stada był niejaki John Brannon i jego wieloletnia towarzyszka Lorissa Strickland. Do tej dwójki dołączyli wkrótce Kevin Strickland oraz Jim Kimball i w tym składzie grupa rozpoczęła realizację swojej koncepcji muzycznej. Tak wygląda w wielkim skrócie historia powstania "hien". Po dwóch latach komponowania i ciężkiej pracy grupa wydaje swoją debiutancką EP-kę zatytułowaną "Merry Go Round", w zasłużonej chicagowskiej wytwórnii T & G. W 1989 roku ukazuje się pierwsza długogrająca płyta pt. "You Can't Pray a Lie", która wywołuje duże zainteresowanie i zespół zostaje zaproszony na wspólną trasę koncertową przez znakomitą kapelę Sonic Youth i tym sposobem staje się bardziej znany w kręgach niezależnego rynku muzycznego. Rok później nagrywają kolejny album, o którym mowa w tej recenzji czyli "Life of Crime". Płyta ta jest niesamowitą mieszanką bluesa, noise'a, core'a oraz rocka, a niesamowity głos Johna w połączeniu z tym brzmieniem daje piorunujący efekt. Brutalna to i wściekła zarazem muzyka, porównywalna do takich klasyków jak Birthday Party z okresu "Junkyard", co nie jest porównaniem na wyrost, ponieważ wokal Johna przypomina N. Cave'a z czasów, kiedy wykrzykiwał swoje teksty ze sceny.
Mam nadzieję, że w tych kilku zdaniach zawarłem istotę muzyki granej przez Laughing Hyenas i tym samym zachęciłem czytelników PI do sięgnięcia po ich muzykę. Nie wiem czy grupa nadal istnieje, bo na pewno po wydaniu płyty "Life of Crime" zmieniła się sekcja rytmiczna, a w roku 1995 grupa wydała album "Hard Times', który jak dotąd jest ostatnim ich wydawnictwem. Mimo to polecam wszystkim muzykę tej kapeli, która pozwala odpocząć od wszechobecnych electronicznych dżwięków.
-- wolf242 [20 sierpnia 2006]ostatnie recenzje autora:
Eden Synthetic Corps - Breathing Salt -- [11 maja 2013]
Autodafeh - Blackout Scenario -- [14 kwietnia 2013]
Wieże Fabryk - Cel i Światło -- [10 kwietnia 2013]
Klinik - Eat Your Heart Out -- [2 kwietnia 2013]
Vomito Negro - Fall of an Empire -- [29 marca 2013]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.