¤ Cyborg Attack - Stoerf***tor ¤Black Rain 2006
BR 026

1. Stoerfucktor, 2. Psycho-X, 3. E.n.d.z.e.i.t, 4. Alptraum Leben, 5. Blutrausch, 6. Hammer Smashed Face, 7. Judgement Day, 8. Born Dead, 9. Trauma, 10. Blasphemie, 11. Verlierer, 12. Deamon, 13. Maschinenmensch


Jakaś dziwna zależność pojawiła się ostatnio na rynku (szeroko pojmowanej muzyki) electro, że, im dłużej czekamy na nową płytę jakiegoś wykonawcy, tym gorszego dostajemy gniota. Sztandarowy przykład stanowią nowe płyty Leæther Strip. Brak pomysłów i nuda jest tym większa, im większy jest przedział czasowy od wydania poprzedniej płyty.
Taka charakterystyka pasuje jak ulał do nowego wydawnictwa niemieckiej grupy Cyborg Attack. "Stoerf***tor" dzieli od pierwszej ich płyty "Blutgeld" pięć lat, ale materiał, jaki się na niej znalazł mógłby być tzw. odrzutami z płyty pierwszej (i kto wie czy w jakimś stopniu nie jest). Na program tego nowego 'dzieła' składa się trzynaście utworów, których nijak nie da się odsłuchać za jednym podejściem (wyrazy uznania dla tych, którym się to uda). Zbyt duży schemat i przewidywalność poszczególnych utworów sprawiają, że ja 'wysiadam' w okolicach "Blutrausch", chyba najlepszego utworu na tej płycie. Chwilami mam wrażenie, że po prostu słucham jakichś alternatywnych wersji utworów z płyty "Blutgeld", tyle, że dużo gorszych, a jedyny 'nowatorski element' tej płyty to pojawiająca się w utworze "Psycho-X" gitara. Fachowa prasa nazywa styl, jaki uprawia Cyborg Attack Power-Oldschool-EBM. Sama grupa określa go jako Electro-Cyber-Punk, a ja uważam, że to po prostu Cholernie-Nudne-Granie. Podsumowując powiem, że czekałem na te płytę, bo do wydanej w 2001 roku "Blutgeld" mam bardzo duży sentyment. Jednak to, co dostałem nijak ma się do moich oczekiwań. Płytę pozostawiam bez oceny, bo nie ma czego oceniać.

-- Zbyszek Szczesiak [10 września 2006]ostatnie recenzje autora:
Inner Vision Laboratory - Insane Reality -- [2 kwietnia 2008]
Llovespell - Every Song Is a Llovesong -- [2 kwietnia 2008]
Antlers Mulm - Of Withered Sparks -- [17 lutego 2008]
Disharmony - Malignant Shields -- [28 listopada 2007]
Schyzzo.Com - Interfear's Network -- [24 maja 2006]
  więcej...inne recenzje Cyborg Attack:
Cyborg Attack - Blutgeld -- r@ [7 sierpnia 2002]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.012 s.