¤ Division S - Something to Drink 4 ¤Bunkier Productions 2006

Strona Division S

Ocena:
4.5

1. A' Chanter, 2. Another Time, 3. Ill' Ego, 4. Lament for the Blind, 5. Lonely Day, 6. Lying Charge, 7. Routine Break, 8. Seven, 9. So Real Illusions, 10. Soft Morning, 11. Still Waiting, 12. Sweet Fly, 13. Trippin'


Z każdym krążkiem coraz bardziej lubię ten projekt. Stojący za nim Daniele Giustra coraz pewniej buduje swoje niezwykle klimatyczne kompozycje z pod znaku 'wypijmy za lepsze dni'. Buduje to chyba najlepsze określenie, bo ich kanwę stanowią sample 'ukradzione' ze starych płyt, do których Daniele dogrywa kolejne instrumenty lub swój głos. Ten ostatni brzmi coraz pewniej, artysta urozmaica go na różne sposoby i, choć wokalistą zbyt charakterystycznym na pewno nie jest, należy mu oddać za to mały pokłon.

Także wodewilowy kabaret w jego kompozycjach przybiera coraz to rozmaitsze formy. Czasami czerpie coś z południowo-amerykańskiej tropicalli ("Routine Break") czy lounge music ("Soft Morning"), czasami z nowej fali ("Lying Charge", "So Real Illusions"), coś z Wagnera ("Lament for the Blind"), a nawet z włoskiego rocka progresywnego bliskiego Premiata Forniera Marconi ("Trippin''). I choć nadal blisko Division S do Novego Svetu, to Giustra używa na tyle różnorodnych środków, że ciężko go posądzić plagiat. Skojarzenia z tym drugim budzi tylko kilka utworów (rozpoczynający całość "A Chanter", "Still Waiting" i 'Lament for the Blind"). Division S jest obecnie bardziej narkotyczny, 'tripujący' niż ledwie 'zawiany' Novy Svet.

Czwarta część niekończącej zdaje się opowieści "Something to Drink" to dla mnie niemalże objawienie. A jeśli to za duże słowo, to niech niezadowolony czytelnik zamieni je na frazę 'powiew świeżości na nieco skostniałej scenie'. I byłbym w stanie dać jej nawet *****, gdyby nie spora wpadka. Division S umieścił bowiem tutaj cover "Another Time" Pearls Before Swine zagrany nuta w nutę z oryginałem. Intencje na pewno były dobre, ale odegrać kompozycję Toma Rappa to stanowczo za mało. Takich rzeczy się po prostu nie robi.

-- [orwell] [22 września 2006]ostatnie recenzje autora:
Nordvargr - Pyrrhula -- [23 grudnia 2008]
Sagittarius - Songs From the Ivory Tower -- [23 grudnia 2008]
Alex Tiuniaev - I Knew Her -- [23 grudnia 2008]
Naevus - Silent Life -- [7 grudnia 2008]
Frozen Faces - Broken Sounds of a Dying Culture -- [7 grudnia 2008]
  więcej...inne recenzje Division S:
Division S - Something to Drink 3 -- [orwell] [14 lipca 2006]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.015 s.