¤ Re/Move - Uppercut ¤Decadance 2006
www.decadancerecords.it

Ocena:
3

1. Uppercut (intro), 2. I'm Over Again, 3. We Are the Message, 4. A Whey, 5. Not in My Name, 6. Are We Here, 7. Understand, 8. Hot Skins, 9. A Sweet Lie, 10. A Perfect Place, 11. Impressing Me, 12. I'll Believe


Każdy wykształciuch i lumpenliberał ma chwile słabości. Chwile powątpiewania w czystość intencji i wartości najwyższe. Chwile zachwytu rzeczami prostymi, zbratania się z masami podskakującymi w rytmie disco, wsłuchiwania się w rzeczy tak wyświechtane, tak mało twórcze i tak banalne, że napisać o nich dobre słowo, to jak uwierzyć w czystość intencji polityków czy redaktorów postindustry;-)
Re/Move nie tworzy nic nowego, nic odkrywczego, nic wartego zapamiętania, niczego poza rozrywką. To jest rozrywka sensu stricte, rozrywka na w miarę niezłym poziomie, ale co przygnębiające: nie do przyjęcia przez większość społeczeństwa, bo za trudne i za skomplikowane.
Ale czy to źle, że to jest jedynie rozrywka? Czy to ma jakieś znaczenie? Kogoś to interesuje poza (naładowanymi i napuchnietymi muzyką) głowami kilku internetowych recenzentów? Kogoś interesuje kto był pierwszy, kto jest ważniejszy, kto ciekawszy? Myślę, że mało kogo to interesuje, gorzej nawet, ludzi słuchających muzyki to po prostu drażni, że ktoś chce obrzucać ukochanych muzyków łajnem, ktoś chce narzucać swoje punkty myślenia, ktoś ma czelność wytykać błędy i zapożyczenia ulubionej grupie, drogiemu sercu wykonawcy, współczesnemu idolowi...
Głowę zajmuje mi przy słuchaniu "Uppercut" wyszukiwanie oryginałów, z których składa swoją muzykę ten kwartet. Bo każdy utwór jest bardzo podobny do czegoś co już kiedyś ktoś stworzył. Każdy refren, każdy dźwięk, każda zwrotka, każda gitara, każdy pogłos już był, jest i pewnie wciąż będzie w popowej elektronice wykorzystywany.
Nie da się ukryć, że poziom supremacji w nurcie 'future pop' takich wykonawców jak Assemblage 23, Apoptygma Berzerk czy VNV Nation jest ogromny. To te zespoły kreują 'fjuczerpopową' rzeczywistość muzyczną, do nich dostosowują się inni. Z tych grup Re/Move czerpie namiętnie, chociaż myślę, że chłopcy lubią także szczególnie Culture Kultur (także Hiszpanie), Angels & Agony czy ostatnie produkcje Negative Format.
Nie zamierzając tu nikogo nawracać na oryginalność, odmienność i różnorodność muszę przyznać, że "Uppercut" mi się podoba. Wbrew temu wszystkiemu co napisałem o naśladownictwie, o prostocie, o banalizacji muzyki. Jest w tym podobna radość tworzenia, ekspresja, wyczucie melodii, intensywność jak na płycie "Revenge" pobratymców z Culture Kultur, czy "Storm" projektu Assemblage 23.
Jest też w ich muzyce podobna zawartość cukru w cukrze, słodycz przeplatana naiwnością, egzaltacja na granicy dobrego smaku. Ale to jest muzyka do samochodu, i tak powinna być reklamowana. Prawdopodobnie za rok mało kto będzie o tej produkcji pamiętał, ale taka jest rola muzyki rozrywkowej. Będą nowi idole, nowe gwiazdy i nowe namiętne fascynacje. Popkultura nie znosi próżni. Wyróżniłbym "I'm Over Again", "We Are the Message", "A Whey", "Not in My Name", "Are We Here", "Hot Skins", "A Sweet Lie".
PS. Wyłącznie dla fanów Culture Kultur, APB, Assemblage 23, etc.

-- r@ [17 października 2006]ostatnie recenzje autora:
Anhedonia - Ontology -- [1 października 2009]
Boratto, Gui - Take My Breath Away -- [31 marca 2009]
Frontierguards - Predestination -- [6 marca 2009]
Fractional - Come Mierda -- [6 marca 2009]
Squarepusher - Just a Souvenir -- [31 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.018 s.