¤ Noise Unit - Strategy of Violence ¤Dossier 1992

Ocena:
4.5

1. Corroded Decay, 2. Hollow Ground, 3. Hate You Feel, 4. Assault, 5. Carnage, 6. Kick to Kill, 7. Alle Gegen Alles, 8. The Passage, 9. No Soul, No Fear


Czy wstydem okryję się i hańbą, jeśli przyznam się, że pierwsze dwa albumy Noise Unit słyszałem dawno, dawno temu, a dopiero niedawno dane mi było ponownie je przesłuchać? "Grinding Into Emptiness" i "Response Frequency" nie są jednak szczególnie dobrymi płytami. Za pierwszą był odpowiedzialny Leeb i Marc Verhaeghen (Klinik), za drugą również oni plus Rhys Fulber i obydwie zawierały dość przeciętny EBM z 'wycieczkami' bardziej przypominającymi Delerium, z naleciałościami z Klinik. W sumie tylko singlowe kawałki wyróżniały się (odpowiednio "Deceit" i "Struktur" oraz "Agitate" i "In Vain"), a reszta męczyła. Póki co więc, to skupię się na najlepszej płycie tego projektu. W porównaniu do pierwszych dwóch płyt zmienił się skład. Został 'mistrz' Bill i jego kompan Rhys, a odszedł z kolei Marc. Zmiana bardzo pozytywna, bo gdziekolwiek pojawiają się komentarze na temat Noise Unit, to zawsze za numer jeden jest uznawane właśnie "Strategy of Violence".

Dla mnie wspaniała płyta, która spokojnie mogłaby zostać wydana pod szyldem 'Front Line Assembly'. Nagrana zaraz po "Tactcial Neural Implant", a zarazem chwilami ("Corroded Decay") jest to swego rodzaju pomost między "TNI", a "Caustic Grip". Pojawiają się eksperymenty z muzyką techno ("Hollow Ground" z motywem z "Twilight Zone" 2 Unlimited:), czy też rave'owe "Kick to Kill"), jak również pro-D.A.F.owski EBM w "Alle Gegen Alles". Wszystko bardzo beat'owe (poza przypominającym bardziej Delerium "The Passage"), wszystko z wokalami (miało to się później zmienić). W sumie można traktować "Strategy of Violence" jako 'odrzuty' z "TNI", ale takiej najwyższej jakości (na pewno lepsze od utworów z epki "The Blade"). Nie ma tych wspaniałych refrenów znanych z FLA, ale Noise Unit jest bardziej 'brudne', agresywniejsze. Bliżej do "Caustic Grip", niż do "TNI". Blisko doskonałości.

-- mike [26 grudnia 2006]
ostatnie recenzje autora:
Pouppée Fabrikk - The Dirt -- [5 czerwca 2013]
Evils Toy - Organics -- [8 kwietnia 2013]
AD:Key - Astrogator -- [8 kwietnia 2013]
McCarthy, Douglas J. - Kill Your Friends -- [8 kwietnia 2013]
And One - S.T.O.P. -- [13 lipca 2012]
  więcej...inne recenzje Noise Unit:
Noise Unit - Voyeur -- mike [26 grudnia 2006]
Noise Unit - Voyeur -- vigoslugbait [12 marca 2009]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.018 s.