¤ Hecker, Tim - Harmony in Ultraviolet ¤



Kranky
2006

Ocena:
4

1. Rainbow Blood, 2. Stags, Aircraft, Kings and Secretaries, 3. Palimpsest I, 4. Chimeras, 5. Dungeoneering, 6. Palimpsest II, 7. Spring Heeled Jack Flies Tonight, 8. Harmony in Blue I, 9. Harmony in Blue II, 10. Harmony in Blue III, 11. Harmony in Blue IV, 12. Radio Spiricom, 13. Whitecaps of White Noise I, 14. Whitecaps of White Noise II, 15. Blood Rainbow


Tim Hecker przebojem wkrad³ siê w serca ambientowców, elektroników, wyznawców nowej i starej muzyki, no i innym wyczulonym na niecodzienne drgania osobników - jego "Harmony in Ultraviolet" po prostu siê podoba, kropka. I ka¿demu z innego powodu - a to ¿e jest to dowód na krok naprzód w ambiencie, a to ¿e Hecker eksploatuje najnowsze wydawacze d¼wiêków do czego¶ wiêcej ni¿ ich bez³adne wydawanie, a tak¿e to ¿e Kranky jakby otrz±sa siê po chudszym okresie i znów przygotowuje p³yty ciekawe, intensywne, i wychodz±ce naprzód. I ja tylko siê mogê pod tym podpisaæ - Hecker w istocie stworzy³ album który poch³ania ju¿ przy pierwszym-drugim s³uchaniu. £añcuszkowe kliki i bia³e szumy wspaniale komponuj± siê tu z ca³kiem emocjonalnymi pasa¿ami i d¼wiêkowymi manifestacjami niepokoju i ciemno¶ci. Maria¿ i dopasowanie tych pr±dów s± na tyle dalekie, ¿e sprawozdania z tej p³yty mawiaj± o ca³kiem odmiennych kr±¿kach, co tylko ¶wiadczy o bogactwie nagromadzonych tu odg³osów i ich wzajemnej integralno¶ci. To co siê tu dzieje atakuje wieloma emocjami, jedna po drugiej - ciemno¶æ, niepokój, smutek, skupienie, sen, spokój, zapomnienie. Pod pozorem hermetycznie wysokiej technologii kryje siê du¿o spontanicznych barw, które ciasno opakowane grub± foli± stanowi± tylko zachête do eksploracji i odcyfrowywania. Bo "Harmony..." nie polega jedynie na rzemio¶le - krajobrazy tu celebrowane to przede wszystkim po¿ywka dla duszy spragnionej zastanownienia, pochylenia, prze¿ycia czego¶ wiêcej ni¿ d¼wiêki dla d¼wiêków.

Tim Hecker nie wzi±³ siê z powietrza - przed jego dilem z Kranky robi³ w standarowych mptrójkach i cdrach. I choæ nie podoba mi siê zbytnio jego dorobek, "Harmony..." broni siê sam wszelkim uprzedzeniom i niedomówieniom. Warto.

-- eliks [4 lutego 2007]



ostatnie recenzje autora:
Artefactum - Foxgloves & Bluebells -- [8 marca 2011]
Killing Joke - Absolute Dissent -- [8 grudnia 2010]
Threshold HouseBoys Choir, The - Form Grows Rampant -- [2 grudnia 2010]
Death in June - Peaceful Snow -- [26 listopada 2010]
Strength Through Joy - The Force of Truth & Lies -- [1 wrze¶nia 2010]
  wiêcej...



inne recenzje Hecker, Tim:
Hecker, Tim - An Imaginary Country -- eliks [10 sierpnia 2009]
Hecker, Tim - Atlas -- nothinger [22 maja 2008]
Hecker, Tim - Radio Amor -- eliks [13 listopada 2007]

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Decondition ‎&…
Maison Close –…
Nyodene D – Eden…
Consumer Electronics…
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciñski - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
wiêcej »

polecamy | wiêcej »

© 1996-2024 postindustry.org


wygenerowane w 0.013 s.