¤ Virtual Vices - Virtual Vices V ¤Fax +49-69/450464
2006

Ocena:
4

1. Turn the City Lights Off, 2. Silver Plane, 3. Ceci N'est Pas Un Joint, 4. Diesel Breath, 5. Blue Daffodils, 6. S-Moll


Virtual Vices nigdy nie należało do moich ulubionych linii produkcyjnych FAXu, jako że na ich wczesnych produkcjach przeważał kłaniający się klasykom W. Spyra, a z kolei na późniejszych P. Namlook zbyt frywolnie jak na mój gust uzewnętrznił swój kompleks mesjasza muzyki. Piąteczka jednakże zdaje się być wreszcie propozycją trafiającą w środek, a jednocześnie potwierdzają specyficznie ewolujące oblicze FAXu. A więc space-jazz - tak, albo jeszcze lepiej "space-jazz", jako że jak zawsze w przypadku tej wytwórni nazwy powinno się traktować umownym cudzysłowem. Namlook nigdy nie stronił od strun i trąbek, i już niejednokrotnie dawał dowód na to iż potrafi na tyle sprytnie się nimi posłużyć, aby niedociągnięcia warsztatowe przykryć intrygującym, zawoalowanym brzmieniem. Sola owych nie mają tu rzecz jasna na celu ukazać wirtuozerii posługującego się nimi instrumentalisty, lecz raczej skłonić do otwarcia się przed samym ich dźwiękiem - penetrującym, malowniczym, a jednak na swój sposób surowym. Z kolei elektronika wewnątrz której się to wszystko dzieje - poezja; niezwykle impresyjna, nocna, emocjonalna, a jednocześnie nienachalna, elegancko podkreślająca cieniste dęcia i blade drgawki.
Nie mogę stwierdzić jakoby "Virtual Vices V" niosło za sobą jakieś cięższe eksperymenty lub doświadczalne fuzje, gdyż próby jazzowo-elektroniczne nie stanowią już najmniejszego nawet novum. Jednakże w przypadku tej płyty końcowe brzmienie docierające do użytkownika wypada niezwykle efektownie, wiodąc wyobraźnię po ulicach nocą i towarzyszącymi jej cieniami. No i do tego produkcja, która dzięki ulepszonym dyskom stała się niejako konikiem FAXu. Myślę, że warto.

-- eliks [17 lutego 2007]ostatnie recenzje autora:
Artefactum - Foxgloves & Bluebells -- [8 marca 2011]
Killing Joke - Absolute Dissent -- [8 grudnia 2010]
Threshold HouseBoys Choir, The - Form Grows Rampant -- [2 grudnia 2010]
Death in June - Peaceful Snow -- [26 listopada 2010]
Strength Through Joy - The Force of Truth & Lies -- [1 września 2010]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2018 postindustry.org


wygenerowane w 0.017 s.