¤ Roricat - Uki Uki ¤HORUS CyclicDaemon 2003

Strona Roricat

Ocena:
4

1. Blue 6, 2. She Dives With Fireflies, 3. Washu Theme, 4. Perverted Magic User, 5. Uki Uki, 6. Ice-Cold Blood, 7. Luna, 8. Mutio, 9. Helica, 10. Taina (X-COM forever), 11. Naga Will Be Fine, 12. Hive, 13. Astral Creeps Hunter (for Edward), 14. Homeworld


Jeśli dwa poprzednie wydawnictwa Horusa można skojarzyć ze środowiskiem dark ambientowym, to płyta o cokolwiek zabawnym tytule "Uki Uki" nie ma z nim zbyt wiele wspólnego. Ale tak jak w przypadku każdego wydawnictwa Horusa, jest to pozycja godna uwagi. Wydanie może odrobinę zawodzi (cóż, to ledwie digipak), natomiast muzyka ani trochę.

Z czym w zasadzie mamy do czynienia? Roricat to para Rosjan, Julica i Eugene, którzy na "Uki Uki" stworzyli swój własny wielobarwny świat. Psychodelia to najlepsze określenie, choć nie mówimy tutaj o gatunku. Im udało się stworzyć tętniącą życiem, bulgoczącą lawę za pomocą instrumentalnych miniaturek, w których nie sposób się nie zakochać. A wystarczyło do tego trochę quasi-analogowej elektroniki i nieco sennych gitar przyprawionych szczyptą halucynogennych melodii.

Skojarzenia, które wywołuje we mnie Roricat są naprawdę sprzeczne. Dadaistyczna nutka The Residents, wulkaniczne ciepło islandzkich wykonawców pokroju Slowblow, rytmiczny hipnotyzm kraut rocka bliskiego Neu!, staroświeckie brzmienie Stereolab, elektroniczny eklektyzm wydawnictw Morr Music... Tak właśnie wyglądające kamyczki znajdują się w ogródku przy domku Roricata. Takiego domku, który został sportretowany w filmie "Zakochani widzą słonie".

Roricat podobno pochodzi z samej Syberii. Nie wiem jak to możliwe, żeby w takim klimacie tworzyć tak ciepłe, abstrakcyjne, wielobarwne brzmienia. Chyba że to reakcja obronna lub rodzaj terapii. Płyta w każdym razie w sam raz na rozbudzenie wiosny w środku zimy.

-- [orwell] [18 marca 2007]ostatnie recenzje autora:
Nordvargr - Pyrrhula -- [23 grudnia 2008]
Sagittarius - Songs From the Ivory Tower -- [23 grudnia 2008]
Alex Tiuniaev - I Knew Her -- [23 grudnia 2008]
Naevus - Silent Life -- [7 grudnia 2008]
Frozen Faces - Broken Sounds of a Dying Culture -- [7 grudnia 2008]
  więcej...

powrót do recenzji »


Szukaj:

nowe na stronie:
Nova - Utopica Musa
SPK - Zamia Lehmanni…
Feanch, Dutour, Lubat…
The Third Eye Foundati…
Dissonant Elephant - 5…
Club Alpino - Woouldy
Club Alpino - Tunga
Roman Wierciński - We ar…
Jan Grünfeld - Music f…
Simfonica - Song of the…
Roman Catholic Skulls…
Chvad SB - Phenomenali…
Lonsai Maikov - Déce…
Robert Henke w Chorzowie
Dog in the Evening…
Sublamp - Cathedrals o…
Eric Hofbauer Quintet…
Dagshenma - Humane to…
MNL 9 - Morning Mystery
Przypadki Derniere Volonte
więcej »

polecamy | więcej »

© 1996-2019 postindustry.org


wygenerowane w 0.012 s.